Aday Belirlemede Son Viraja Girildi

Aday Belirlemede Son Viraja Girildi

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyasi partilerin aday belirleme süreci hızla devam ederken, Iğdır’da heyecan tavan yaptı.

03 Aralık 2018 - 15:41 - Güncelleme: 03 Aralık 2018 - 18:34
Reklam

Seçimin en hareketli ve aday adayı bol partisi MHP’de belediye başkan adayının kim olacağı tam anlamıyla gizemini koruyor. Bilindiği üzere partiye Tan Demirkaya, Cabir Dedei, İsa Yaşar Tezel, Enver Türkoğlu, Ahmet Aras, Volkan Parlak, Serdar Arat, Sönmez Kaya ve İsmet Sinay adaylık başvurusu yapmıştı. Bunun yanında geçtiğimiz hafta içi eski il başkanı Üstün Eğrice’nin aday olacağı söylentisi gündeme bomba gibi düşmüştü. Ancak Eğrice, hafta sonu yaptığı açıklamada “Partim, Davam ve Iğdır benim için herşeyin üstündedir” diyerek aday adaylığı başvurusundan feragat ettiğini, Genel Merkez’in göstereceği aday kim olursa olsun bundan önceki dönemlerde nasıl canla başla çalıştıysa aynı şekilde hatta daha fazla çalışıp destek vereceğini açıkladı. Ancak yine de kulislerde dolaşan dedikodulara göre yine mevcut aday adaylarından farklı bir ismin aday olabileceği ihtimali devam ediyor. Ayrıca İstanbul’da eğitimcilik yapan İbrahim Dizman ismi de halk arasında sıkça telaffuz edilmeye devam ediliyor. Ayrıca Dizman’ın soysal medyadaki paylaşımları söylentileri güçlendiriyor.

 

İktidar partisi AK Parti’de ise şu anda belirsizlik hakim. Bunun nedeni ise Cumhur İttifakı kapsamında Iğdır’da AK Parti’nin MHP’yi destekleyerek aday çıkarmayacağı iddiaları dolaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışı gezisi dönüşü, konunun kesinlik kazanacağı ifade ediliyor.  Her şartta Mahalli İdareler Müdürü Çetin İden, Ahmet Pala, İzzet Eyyüpoğlu, Mahmut Yusufoğlu, Hasan Güneş ve sigortacı Umut Yılmaz adaylık başvurularını yapmış durumdalar.

Iğdır’da son iki yerel seçimi kazanan ve bu seçimde de halk arasında favori olan HDP’de de aday adaylık süreci tam gaz devam ediyor. Mevcut Başkan Murat Yikit, 2009’da belediye başkanı seçilen ancak daha sonra cezaevine giren Mehmet Nuri Güneş ve KHK ile ihraç edilen Yılmaz Hun adaylıkta öne çıkan isimler olarak göze çarpıyor.

Partilerin adaylarını ne zaman açıklayacağı net olarak belli değilken, partilerin kulislerinde her an açıklanabileceği belirtiliyor.

 

 

Bu haber 440 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret