Aras Havzası Yönetim Kurulu Toplantısı Kars’ta...

Aras Havzası Yönetim Kurulu Toplantısı Kars’ta Gerçekleştirildi

Aras Havzası Yönetim Kurulu Toplantısı DSİ 24. Bölge Müdürlüğünde (Kars) gerçekleştirildi.

13 Aralık 2018 - 09:27
Reklam

Toplantıya Vali Enver Ünlü, Kars Valisi Türker Öksüz, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, DSİ 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve diğer ilgililer katıldı.
Açılış konuşmalarının yapılması ile başlayan toplantı; devam eden projeler ve bölgedeki çalışmalar hakkında bilgilendirme sunumların yapılması ile devam ederek görüş ve önerilerin değerlendirilmesiyle sona erdi.
Toplantıda Iğdır ile ilgili beklentilerini dile getiren Vali Ünlü, “Aras havzası sınırı içerisinde kalan toprak, su ve bitki örtüsü planlarını doğal kaynak yönetimleriyle ele almamız gerekiyor. Iğdır’ımızda şehir merkezinde kalmış tahliye kanallarının ıslah edilmesi ile sağlık açısından risk oluşturabilecek faktörler ortadan kalkacaktır. Ayrıca Dilucu Sınır Bölgemizde bulunan kamışlık ve bataklık alanların ıslah edilmesi hem sınır güvenliği hem de üretim açısından büyük önem taşımaktadır. Temel hedefimiz bölgemizde ve ilimizde uzun vadede verimli sonuçlar almak. Bu vesile ile toplantının bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Bu haber 255 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret