Araştırmacı Yazar Coşkun Oluz Melekli Beldesinden Aday Adayı...

Araştırmacı Yazar Coşkun Oluz Melekli Beldesinden Aday Adayı Olduğunu Açıkladı

Iğdır’da uzun yıllardan beri sosyal ve kültürel alanlarda hizmet veren araştırmacı yazar Coşkun Oluz, AK Parti’den Melekli Beldesi Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

10 Kasım 2018 - 12:26
Reklam

Oluz kazandıkları taktirde Melekli halkıyla birlikte Melekli'yi Doğa sporları ve Turizm alanında bölgenin ve ığdır'ın cazibe merkezi yapacaklarını kaydetti.

Oluz adaylık ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Saygıdeğer Melekli’li Hemşehrilerim; Şunu özellikle belirtmek isterim ki; bugüne kadar gönüllü olarak yaptığım sosyal ve kültürel çalışmalarda, hiçbir zaman menfi çıkar ve siyaset odaklı bir kazanım düşünmedim. Yaptığım tüm çalışmalar, Melekli ile Iğdır'a olan gönül bağımdan ve kültürüme olan tutkumdan kaynaklıydı. Bundan emin olabilirsiniz.

Fakat son zamanlarda Melekli de yaşayan köylülerim başta olmak üzere il dışı ve yurt dışında yaşayan köylülerimiz, kısıtlı imkânlar ve zor şartlar altında Melekli de yaptığımız çalışmaları daha güçlü ve etkili bir şekilde yapabilmemiz için muhakkak belediyenin imkânlarını kullanmamız gerektiğini ve bu doğrultuda belediye başkanlığına aday olmamızın yerinde bir davranış olacağını söylediler. Bende hemşehrilerimin bu söylemlerini dikkate alarak AK Parti'den belediye başkan adaylığını değerlendireceğimi belirtmek ve bu hususta hepinizin samimi önerilerini ve bu konu hakkında ne düşündüğünüzü öğrenmek istiyorum. Eğer sizler beni belediye başkanlığına uygun görür ve seçerseniz, Melekliyi İhtiyar, yetişkin ve gençlerden oluşan ekiplerle hep beraber yönetip, hep beraber güzelleştireceğiz. Sizlerin değerli katkılarıyla, gücümüzü birleştirerek Meleklinin adını zirvelere taşıyacak ve buna inanınki Türkiye Melekliyi konuşacak.
İlk aşamada şunları yapacağız:
- Melekli; Iğdır’ın en önemli organik tarım pazarına ve trafiğe kapalı bulvarına sahip, göz kamaştırıcı bir belde olacak.
- Melekli; turizmde sadece Iğdır’ın değil Türkiye’nin en önemli yerlerinden biri olacak.
-Melekliyi bölgedeki şehirlerle rekabet eden bir cazibe merkezi haline getireceğiz.
-Melekli’ ye irili, ufaklı birçok imalatçı, işletmecinin gelmesine önayak olacağız.
- Meleklide yüzlerce işsize iş imkânı sunan istihdam alanları yaratacağız.
- Meleklide eski duvar, eski yol, eski kaldırım kalmayacak ve tüm caddeler yeşillendirilecek.
- Melekli; doğa gezisi, binicilik, off road, dağcılık gibi birçok doğa sporlarının merkezi olacak ve oluşturulan alanlardan yüzlerce insanımız kazanç elde edecek. 
- Melekli; Geleneksel Nevruz şenlikleri başta olmak üzere çeşitli festivallerde bölgenin kültür merkezi olacak.
- Melekli’li hemşerilerimizin yanı başımızda bulunan Nahcivan, Azerbaycan ve İran üzerinden ticaret yapmasına ön ayak olacağız.
Kısacası burada yazamayacağım, fakat birlikte el ele vererek bir birinden muhteşem projeleri hayata geçirerek Melekliyi dünyaya tanıtacağımızdan emin olabilirsiniz. Melekliyi yeniden harekete geçirecek, üzerindeki kara bulutları dağıtacak, ufkunu aydınlatacak, önünü açacak ve huzura kavuşturacak yeni bir güce ihtiyacımız var. Bunu sizlerle birlikte başaracağımıza inancım tamdır.

Bu konuda samimi duygularınızı, yürek sözlerinizi ve tavsiyelerinizi duymak isterim. Şimdiden tüm Melekli halkına teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

 

Bu haber 391 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Erol Yildiz
  9 ay önce
  Degerli Arkadasim sizin gibi degerlere Türkiyeni ihtiyaci var Cikmis oldugun bu yolda sana basarilar diler Allah yardimcin olsun derim.insallah igdira geldigimde size Baskanim demek nasip olur. saygilarimla
 • Can
  9 ay önce
  Allah yardimcin olsun suzune sahip cikan insansin inaniyorum sana oluzbey
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret