“Cumhur İttifakı Iğdır’da Bir Siyasi Suikast ve Komploya...

“Cumhur İttifakı Iğdır’da Bir Siyasi Suikast ve Komploya Kurban Gitmiştir”

Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkan adayı İsa Yaşar Tezel, Iğdır’da suni sonuç yaratıldığını ve itiraz yapacaklarını açıkladı.

01 Nisan 2019 - 18:50
Reklam

Öncelikle bu seçim kimsenin burnu kanamadan atlatılmış olduğu için Yüce Allah’a şükrettiğini belirten Tezel, “Bildiğiniz gibi dün Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi, Iğdır’ımızda da ‘Mahalli İdareler Seçimi’ gerçekleştirilmiş oldu. Öncelikle bu seçim kimsenin burnu kanamadan atlatılmış olduğu için Yüce Allah’a şükrediyorum. Ayrıca büyük bir özveri ve gayretle sandıklara gidip, demokratik hakkını kullanarak oy veren Aziz Iğdırlılara, yediden yetmişe, herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ederim. Burada siz basın ve medya mensuplarının vasıtasıyla Tüm Türkiye’ye, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye, Sayın Adalet ve İçişleri Bakanına haykırarak söylüyorum: ‘Cumhur İttifakı Iğdır’da bir siyasi suikast ve komploya kurban gitmiştir’ Bu komplonun sahibi şer odaklarının tek bir emeli vardır. O da Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Sayın Cumhurbaşkanını ve tüm vatansever milli güçleri bilindik bir metotla mağlup etmektir. Yani alçak FETÖ terör örgütü, etnik bölücü PKK, terör örgütü ve yandaşlarının iş birliği neticesinde şu anda yüzde yüz şaibeli olan bir seçim sonucunu yarattılar. Bu odakların kimi siyasi partilerin içerisinde, kimi etkin şekilde resmi kurumlarda, kimi üniversite yetkilileri içerisinde, kimi iş adamları bünyesinde toplanarak Cumhur İttifakı’nı ve Cumhurbaşkanı ile birlikte onun şahsında beni mağlup etmek için her tuzağı sinsice tezgahladılar. Cumhur İttifakı’nın ortak seçim bürosuna gelerek sahte pozlar verip günü kurtarmaya çalıştılar. Ancak akabinde “Verdiğimiz bu fotoğraf yukarıda birilerine şirin gözükmek ve gerçek niyetimizi maskelemek içindir” diyerek sağda solda pervasızca konuştular. Halbuki ben İsa Yaşar Tezel olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Iğdır’a ortak emanetiydim.

Bu emanete ihanet edilmemesi gerektiğini en tepe yetkiliden en aşağıdaki sorumluya kadar her sorumlu dile getirdi. Lakin gelinen noktaya görülüyor ki, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı Sayın Devlet Bahçeli ile birlikte tüm milli unsurlara karşı siyasi savaş ilan edenler kapalı kapılar ardında kirli oyun ve senaryolarını hayata geçirerek adeta Cumhurbaşkanına ve Yüce Türk Devletine meydan okudular. Şimdi buradan vicdan sahibi herkese soruyorum: Herkesin de vicdan terazisinde sözlerimi tartarak cevaplarını da iman süzgecinden geçirerek vermesini diliyorum. Şimdi bir tek kişi diyebilir mi ki Cumhur İttifakı Iğdır’da bu seçimi normal bir şekilde kaybetti diyebilir mi? Elbette diyemez…

O halde ne oldu da dün tüm Türkiye ulusal televizyon ve medya organlarında Cumhur İttifakı gerçek sonuçlarıyla ‘Iğdır’da seçimi kazandı’ ilanına rağmen daha sonradan kaybedildi şekliyle anlamsız ve suni bir sonuç ortaya çıkarıldı. Bu açıdan baktığımızda bile bu durum vahim bir netice değil midir? Üç ülkeye komşu, ülkemizin can ve şah damarı Iğdır’da kimin hesabı var, kim kimin hesabına kriptoluluk yaparak, bu hain emellerine bu seçimi de alet ederek ulaşmak istemiştir? Fotoğraf net ve berrak bir şekilde ortadadır. 15 Temmuz’da ülkemizin başına bomba yağdıran, üç yüze yakın insanımızı şehit eden, binlerce insanımızı yaralayan Cumhurbaşkanımızı yok etmek isteyen alçak FETÖ terör örgütü ve PKK ile bağlantısı bulunan yukarıda saydığım her bir kişinin, bu suni ve şaibeli sonucu yaratmak için iş birliği vardır. Bu terör örgütlerinin içine sızdığı tüm sivil kurumların bünyesindeki kişilerin her gün takip edilerek yakalandığı bilinmektedir. Basına yansıdığı kadarıyla tek hedeflerinin; Iğdır’ı Cumhur İttifakı’na değil terör örgütlerinin siyasi temsilcilerine teslim etmektir.

Bunun için de her yolu denemişler, denemeye de devam etmektedirler. Sonuç olarak seçim sonuçlarını hileli yollarla değiştirmek isteyenler şimdilik niyetlerine kavuştuğunu zannedebilirler. Bizler şahsım ve teşkilat olarak tüm itirazlarımızı delilleriyle birlikte İl Seçim Kuruluna sunacağız. Gasp edilen, çalınan hakkımızı tekrar elde etmek için her türlü hukuki mücadelemizi yürüteceğimizi sizlerin vasıtası ile tüm Türkiye’ye ve değerli Iğdır halkına buradan ifade ve ilan ediyorum” dedi.

Bu haber 1083 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan
    5 ay önce
    Igdirda 20 bin mhp nin 20 bin hdp nin 10 bin akp nin oyu var. Akp liler hdp kazansin diye oy kul***madilar.Gostermelik ittifak yaptiklari belli oldu Hani beka hani ittifak sadece lafta
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret