Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Süt Alımına Başladı

Iğdır’da süt üretiminin gelişmesi ve artırılması için, aynı zamanda üretim yapmakta olan işletmelerin sütlerini daha iyi değerlendirerek hak ettiği fiyattan satabilmeleri için Vali Enver Ünlü'nün direktifleri ile 2 adet 5'er tonluk süt soğutma tankı temin edilerek Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine teslim edildi.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Süt Alımına Başladı
31 Ekim 2018 - 17:50
Bu sayede birliğin üreticilerden süt toplaması sağlandı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, “Iğdır’daki hayvan sayısına göre süt üretimi düşük olmaktadır. Süt üreticileri satılan sütlerin ucuza gittiğini, yem ve diğer masrafları karşılamadığını bu sebepten ötürü de süt sığırcılığı yapamadıklarını defalarca dile getirmişlerdi. Süt üreticilerinin bu sorununu çözerek destek olunması ve süt üretiminin istenilen düzeye kavuşması için; Valimiz Sayın Enver Ünlü'nün talimatları doğrultusunda, İl Müdürlüğümüzün teknik destek ve İl Özel İdaresinin katkıları ile sorunun çözülmesi yönünde attığı adımlar sonucunda alınan iki adet soğutmalı süt tankı Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanına teslim edilmiştir” dedi.

Süt soğutma tanklarını teslim alan Birlik Başkanı Öztürk Kaylan, "Bu soğutmalı tanklar sayesinde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak sütü hak ettiği fiyattan toplayarak süt üreticisinin zararını önleyecek ve süt üretiminin artırılmasını sağlayacağız. Bu soğutma tanklarını almamızda desteklerim esirgemeyen Sayın Valimize, İI Tarım ve Orman Müdürlüğüne, İl Özel İdaresine teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

 
Bu haber 788 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum