Gardiyanlardan Kızılay’a Kan Bağışı

Gardiyanlardan Kızılay'a Kan Bağışı

Iğdır Kapalı Ceza Evinde görev yapan gardiyanlar, Türk Kızılay'ın ülke genelinde başlattığı kampanya kan bağışında bulanarak destek verdiler.

12 Ocak 2019 - 10:45
Reklam

Türk Kızılay'ın Iğdır Zübeyde Hanım Bulvarında kurduğu kan bağış aracına gelen 25 gardiyan ve Iğdır Kapalı Cezaevi idari personelleri kan bağışında bulundular.

Kan bağışı hakkında gazetecilere açıklamada bulunan Iğdır Kapalı Cezaevi Müdür İlhan İrgin, yazılı ve görsel basında Kızılay başkanın kan bağışıyla ilgili yapmış olduğu açıklamaya, Iğdır'da ceza infaz memurları olarak destek verdiklerini söyledi.

Iğdır Kapalı Ceza Evinde görevli gündüz vardiyasından 20 personelin kan bağışında bulunduğunu anlatan Girgin, “Kızılay başkanımızın ülke genelinde  günlük alınması gereken 9 bin ünite kan sayısının 7 bine üniteye düştüğünü, vatandaşların kan vermek için biraz daha duyarlı olması gerektiğini istemesi üzerine bizde ceza infaz kurumu olarak sürekli kan veriyoruz, fakat bu gün bu çağrıya destek vermek için kan bağışında bulunduk. Bir nebzede olsa bu kampanya katkımız olmuşsa da bizleri mutlu etmiştir” dedi.

Bu haber 267 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret