Genç Çiftçiler İçin Sertifika Töreni Düzenlendi

Genç Çiftçiler İçin Sertifika Töreni Düzenlendi

Genç çiftçiler için İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ek binasında sertifika töreni düzenlendi.

06 Aralık 2018 - 16:27
Reklam

Törene; Vali Enver Ünlü, eşi Sema Ünlü, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Abdullah Can, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanları ve kursiyerler katıldı.

Vali Ünlü konuşmasında, “Değerli mesai arkadaşlarım, kıymetli katılımcılar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin efendisi olarak gördüğü ve millete baş tacı yaptığı siz saygıdeğer çiftçilerimiz, hepiniz hoş geldiniz, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; özellikle hanım çiftçilerimizin bu çiftçi eğitim kurslarında yer almaları ve yoğun bir şekilde katılım sağlamaları bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Çünkü kadınlarımız bu toplumun ayrılmaz ve önemli bir parçasıdır. Kadınlarımız sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta beraber yürüdüğümüz destekçilerimizdir. Bizler, insanlarımızın topraktan ayrılmamasını ve gençlerimizin toprakla, hayvancılıkla uğraşmasını arzu ediyoruz. Bugün Tarım ve Orman Bakanlığımızın sağladığı desteklerle kırsal alanlarda, köylerimizde bir şehir yaşantısına oranla çok daha fazla kazanç elde edilebilmektedir. Çünkü sizler üreten insanlarsınız. Bu kapsamda son 3 yılda devletimiz Tarım ve Orman Bakanlığı aracılığıyla yaklaşık 15 milyon hibe desteği vermiştir. Bu hibeler ileride daha da artacaktır. Çünkü devletimiz her zaman üretenin yanındadır. Bu nedenle, özellikle ilimizin verimli topraklarını iyi değerlendirmemiz ve avantajlı ikliminden daha fazla istifade etmemiz gerekir. Bu tür projelerin ekonomimize de katkısı büyüktür. Siz değerli üretici çiftçilerimizin bu konuda ne kadar gayretli olduğunu görmekteyiz. Bizler de her zaman sizlerin destekçisi olacağız. Ben buradan bu kurslara katılan genç çiftçilerimizi ve bu kurslarda emeği geçen Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü çalışanlarını tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Daha sonra, genç çiftçilere sertifikalarını veren Vali Ünlü, çiftçilerin ürünlerini inceleyerek başarı temennilerinde bulundu.

Bu haber 267 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret