Mansur Yavaş Karakoyunlu Eski Kaymakamını Genel Sekreter Yaptı

Mazbatasını alarak göreve başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk atamasını yaptı.


Mansur Yavaş Karakoyunlu Eski Kaymakamını Genel Sekreter Yaptı

Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Refik Tuzcuoğlu’nu görevden alarak, yerine MHP Giresun eski Milletvekili ve Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesi eski kaymakamı Murat Özkan’ı atadı.

 

Murat Özkan’ın Ankara Büyükşehir Belediyesine Genel sekreter olarak atanmasının duyulması, eski görev yaptığı Karakoyunlu ilçesi halkı arasında sevinç yarattı. Özkan, Karakoyunlu’nun ilçe olmasından sonra ilk Kaymakamı olması ve yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle vatandaşların sevgi ve saygısını kazanmıştı.

 

MURAT ÖZKAN KİMDİR?

Murat Özkan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nü bitirdi. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Özkan, Yozgat Akdağmadeni ve Iğdır Karakoyulu’da Kaymakamlık, Van’da Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Aydın Sultanhisar ve Rize Ardeşen’de kaymakamlık görevini yürüttü. Mülkiye Müfettişi ve Mülkiye Başmüfettişi oldu. 23 Temmuz 2007 tarihindeki Genel Seçimlerde MHP Giresun Milletvekili olan Özkan, partisinden 2014 yılında istifa etti.