Hayırsever İşadamından Nevruz Programı

Hayırsever İşadamından Nevruz Programı

Baharın müjdecisi 21 Mart Nevruz Bayramında Iğdırlılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla Alp Urungu Enerji şirketi yetkilisi İsa Bulut tarafından yemek programı düzenlendi.

22 Mart 2019 - 16:22
Reklam

Programa MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Cumhur İttifakı Iğdır Belediye Başkan adayı İsa Yaşar Tezel, Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, protokol üyeleri, kurum müdürleri, Iğdır’ın önde gelen sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları ile üyeleri ve davetliler katıldı.

Programda konuşan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, “Tüm Iğdırlıların Nevruz Bayramını kutluyorum. Iğdır, Türkiye’nin doğudaki kalesidir. Iğdır’ı düşürmeyeceğiz. Ben seçim dolayısıyla gittiğim her yerde bir gün kalıyorum. Ancak Iğdır’da üç gün kalacağım. Burası bizim için çok önemlidir” dedi.

Daha sonra konuşan Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı İsa Yaşar Tezel de tüm Iğdırlıların Nevruz Bayramını kutlayarak, “Böyle güzel bir organizasyonu tertipledikleri için Alp Urungu Şirketine çok teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliğimizi Allah’ın izniyle 31 Mart’ta da göstereceğiz. İnşallah kazandığımız takdirde Iğdır’da Türküyle, Kürdüyle, Terekemesiyle hizmet odaklı bir yönetim sergileyeceğiz” şeklinde konuştu.
Programda konuşan ve Iğdırlıların Nevruz Bayramını tebrik eden Vali Ünlü, “Değerli Iğdırlılar bugün bereket, kardeşlik ve barışı simgeleyen ve hepimizin müşterek değeri olan Nevruz Bayramı’nı birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tabi bu buruk bir mutluluk. Çünkü Yeni Zelanda’da şehit edilen kardeşlerimizin acısı çok taze. Ayrıca 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü idrak ettiğimiz bu günlerde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi ve Yeni Zelenda’da şehadete eren din kardeşlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Saygı, sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu yurdumuzda aziz milletimiz, tarih boyunca birbirine sarsılmaz bağlarla kenetlenmiş, umut ve kederi birlikte paylaşmış, el ele, gönül gönüle vererek kardeşçe yaşamayı başarmış ve geleceğe güvenle bakmıştır. Bu birlikteliğimizin devamı konusunda şüphe duymamakla birlikte tekrardan tüm halkımızın Nevruz Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, bu güzel günün sevgi, saygı ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Programın sonunda Vali Enver Ünlü tarafından Alp Urungu şirket yetkilisi İsa Bulut’a plaket takdim edildi.

Bu haber 1216 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret