Iğdır’da Trafik Farkındalık Yürüyüşü Düzenlendi

Iğdır’da Trafik Farkındalık Yürüyüşü Düzenlendi

81 ilde 12.00-13.30 saatleri arasında eş zamanlı yapılan yürüyüş Iğdır’da da yapıldı.

06 Şubat 2019 - 17:22
Reklam

Atatürk Caddesi Valilik önünde düzenlenen yürüyüşe Vali Enver Ünlü, eşi Sema Ünlü, İl Jandarma Komutanı Hakan Başakcı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, kurum amirleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Yaya geçiş yerleri ve trafik ışıklarının olmadığı yerlerde geçiş hakkının yayaların olduğunu belirten Iğdır Valisi Enver Ünlü, “Yayalara saygı ilkesi gereği trafikte yaya önceliğini bütün kamuoyu ile paylaştık. İçişleri Bakanlığımızın 81 İlde başlatmış olduğu bu uygulamada amaç, sürücülerin yaya geçitlerinde engelli, hamile, yaşlı ve öğrenciler olmak üzere trafik ışığı olmayan yerlerde ve yaya geçitlerinde geçiş önceliğinin yayaların olduğu hususunda farkındalık oluşturmak. Bizde bugün Iğdır’da yaya geçitlerinde önceliğin yayaların olduğu konusunda bir farkındalık ve kamuoyu oluşturduk” dedi.
Görevli polislerin sürücülere bilgi broşürü dağıttığı uygulamada, Iğdır Valisi Enver Ünlü vatandaşlarla birlikte yaya yolundan geçerek farkındalık oluşturdu.

Yürüyüş Cumhuriyet Caddesi üzerinde sona erdi. Vali Ünlü, daha sonra burada vatandaşlarla birlikte bir süre sohbet etti.

 

Bu haber 257 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret