Iğdır Devlet Hastanesinde İlk Defa Kötü Tümör Ameliyatı...

Iğdır Devlet Hastanesinde İlk Defa Kötü Tümör Ameliyatı Yapıldı

Denge bozukluğu, sağ kolda ve sol bacakta uyuşma gibi şikâyetlerle hastaneye gelen Cemal Gürel (60), Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Hakan Şahin tarafından MR ve tomografisi çekilerek tümör teşhisi konuldu.

18 Nisan 2019 - 09:23

Beyin Cerrahi Uzmanları  Op. Dr. Hakan Şahin ve Op. Dr. Hakan Kına’nın birlikte gerçekleştirdiği,  yaklaşık 3 saat süren ameliyat neticesinde tümörün tamamı alındı.

Op. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada, hasta Gürel’in baş ağrısı, denge bozukluğu, sol bacak ve sağ kolda uyuşma  gibi şikayetlerle hastaneye geldiğini söyledi.

MR ve Tomografi çekildiğini belirten Şahin, "Hasta polikliniğimize sağ kolda ve sol bacakta uyuşma ve güçsüzlük, denge bozukluğu şikayeti ile başvurdu. Op. Dr. Hakan Kına ile birlikte yaptığımız tetkikler sonucu beyinde hareket merkezi yakınında tümör tespit ettik. Hasta Iğdır Devlet Hastanesi’nde tedavi olmak istediğini ifade etti. Hastanemizin imkânları son zamanlarda baya gelişti, Cemal Bey’de imkânlar açısından uygun bir hastaydı. Bunun üzerine gereken tetkik ve işlemler  yapıldıktan sonra, ameliyat edildi. 3 saatlik bir operasyon sürdü. Ameliyat sırasında ve sonrasında herhangi bir komplikasyonla karşılaşmadık, başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik. Hastamızın bundan sonraki süreçte, patoloji sonucuna göre ek bir tedaviye ihtiyaç olup olmayacağına kontrollerden sonra karar vereceğiz. Şu an ki durumu gayet iyi, yürüyebiliyor, yemeğini yiyebiliyor,  her iki kolunu da felçlik yaşamadan kullanabiliyor, genel ve fiziki durumu gayet iyi. Hastanemizde gerek ameliyathane olarak, gerekse ekip olarak hiç bir eksiğimiz yok, başarılı ameliyatlarımızı gerçekleştirebiliyoruz.  Kendisine ve tüm hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Hastalarımızı iyileşmiş olarak normal hayatlarına devam ettiğini görmek bizleri memnun ediyor” dedi.

Hastane Başhekimi  Op. Dr. Raşit İlhan da beyin tümörü gibi zor bir ameliyatı il dışına sevk etmeden, Iğdır devlet Hastane’sinde  ameliyatı gerçekleştiren Beyin Cerrahları Hakan Şahin ve Hakan Kına’ya teşekkür ederek, "Göreve başladığımızdan beri elimizden geldiğince devletimizin imkânları doğrultusunda ameliyathanedeki cihazlarımızı son model cihazlarla yenilemeye çalışıyoruz. Türkiye'nin çoğu hastanesinde olmayan cihazlara sahibiz şu an. Bunların tek başına olması bir şey ifade etmiyor, başta öz verili doktorlarımız olmak üzere, anesteziden, teknikerine ve hemşire arkadaşlarımıza kadar hepsi hastalarımızla ilgilenerek onları sağlıklarına kavuşturma çabasındalar. Biz gece gündüz eksikliklerimizi saptayıp imkânlar ölçüsünde bir an önce hastalarımıza sağlıklarına kavuşturma ve memnun etmeye çalışıyoruz. Tüm ameliyathane ekibine teşekkür ediyor, hastamız Cemal Bey ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum”  ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 1864 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin parlar
    10 ay önce
    Allah doktorlarımıza zeval vermesin allah yardımcıları olsun Igdirda böyle güzel gelişmeler biz igdirlilar mutlu ediyor artik erzuruma karsa gitmek istemiyoruz iğdır bizim sahip çıkalım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Gülbey: “Kayaköprü Köyünde Toplu Mezar Bulduk”
Başkan Gülbey: “Kayaköprü Köyünde Toplu Mezar Bulduk”
Albay Özdurhan AA’nın Yılın Fotoğrafı Oylamasına Katıldı
Albay Özdurhan AA’nın Yılın Fotoğrafı Oylamasına Katıldı