Iğdır Valiliğinden Pasaport İddialarına Cevap

Iğdır Valiliğinden Pasaport İddialarına Cevap

Iğdır Valiliği, hafta sonu bazı medya organlarında yere alan “Milli Boksörün Pasaport Mücadelesi” haberleri üzerine bir açıklama yayınladı.

05 Şubat 2019 - 09:18
Reklam

Konuyla ilgili olarak Iğdır Valisi Enver Ünlü imzasıyla yapılan açıklamada, “3 Şubat tarihinde ‘Milli Boksörün Pasaport Mücadelesi’ başlıklı haberi bazı basın yayın organlarında yer almıştır.  Söz konusu haberle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Valiliğimizce basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 28 Ocak 2019 tarihinde haberde adı geçen sporcu tarafından Vali Yardımcısına hizmet damgalı pasaport talep formu getirilmiş ve imzalaması istenmiştir.  Ancak, şahsın pasaport talebinde müsabaka hakkında herhangi bir bilgi ve belgeye yer verilmediğinden ve Bakanlık talimatına aykırı olduğundan talebi uygun görülmemiştir. Daha sonra, sporcunun ısrarı üzerine kendisinin umuma mahsus pasaport alabileceği, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün 18.07.2018 tarihli ve 86585 sayılı talimat yazısında belirtilen belgeleri tamamlaması durumunda ise hizmet damgalı pasaportun temin edilebileceği kendisine söylenmiştir.

Resmi makamlardan ve federasyondan Valiliğimize herhangi bir belge gelmediği gibi, kim tarafından ve ne amaçla düzenlendiği belli olmayan bir müsabaka için yukarıda bahsedilen Bakanlık yazısına binaen görevlendirme yapılamayacağı, belgelerini tamamlayıp İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne teslim etmesi durumunda ise işlemlerin Nüfus Müdürlüğünce yapılacağı ifade edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

  

Bu haber 371 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Rehber Öğretmenlerle Toplantı Yaptı
Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Rehber Öğretmenlerle Toplantı...