Iğdırlılar’dan Bursa’da Bozbaş Günü

Iğdırlılar’dan Bursa’da Bozbaş Günü

Bursa’da yaşayan Iğdırlılar, Bozbaş Gününde buluştular.

11 Şubat 2019 - 13:38

Bursa’da yaşayan Iğdırlılar Bursa Hazar Kolejinde düzenlenen Bozbaş Günü etkinliğinde bir araya geldiler. Bursa Iğdır Dernek Yönetimi ve Bursa Hazar Koleji sahibi Serdar Kavza’nın sponsor olduğu Bozbaş Günü etkinliği yapıldı.

Iğdır’ın meşhur yemeği Bozbaşın hazırlanması için Ankara’dan gelen Iğdırlı Murtaza Dedei usta, hazırlamış olduğu Bozbaş yemeğini konuklara bizzat kendisi ikram etti. Konuklar ikram edilen yemekten çok memnun olduklarını ve bu duyguyu yaşatanlara teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Bozbaş etkinliğinde konuşan  Iğdır Dernek Başkanı Oğuz Yıldırım, “Bizler ilk defa Bozbaş etkinliği düzenledik. Bunu geleneksel hale getirerek ‘Bozbaş Günü’ etkinliğini her yıl yapmayı düşünüyoruz. Bizlere kapısını açan ve destek olan Bursa Hazar Koleji sahibi sayın Serdar Kavza Bey’e ve ekibine Iğdırlılar adına çok teşekkür ediyoruz. Aramıza katılan Federasyon başkanı sayın Av.Sefer Erdinç Dülger’e, Azerbaycan Dernek Başkanı Handan Askeran Ton Hanımefendiye, Bozbaş Ustası Murtaza Dedei Beye ve hemşerilerime çok teşekkür ederim” dedi.

Organizasyona ev sahipliği yapan Hazar Kolejleri sahibi Serdar Kavza da açıklamasında, “Tüm hemşerilerime aramıza katıldıkları için çok teşekkür ediyorum. Amacımız az da olsa geleneksel yemeklerimizin tadını tattırmak ve hemşerilerimizin hasretini gidermek. Bu vesileyle bir araya gelerek hasret gidermek ve ortak sorunlarımıza çözüm üretmek. Iğdırlı hemşerilerimi bir arada görmekten mutluluk duydum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum ve afiyet olsun diyorum” dedi.

Katılımcılardan Bursa KAI Federasyon Başkanı Av.Sefer Erdinç Dülger de konuşmasında, “Böyle bir etkinlikte bir arada olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Sizlerle birlikte bölgemizin yöresel yemeklerini tatmak ve hasret gidererek sohbet etmek ve ortak noktalarda buluşmak bizlerin başarısına başarı katmıştır. Sizleri saygıyla selamlıyorum” dedi.

Etkinlik sonunda mutluluklarını dile getiren hemşeriler toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Bu haber 831 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Gülbey: “Kayaköprü Köyünde Toplu Mezar Bulduk”
Başkan Gülbey: “Kayaköprü Köyünde Toplu Mezar Bulduk”
Albay Özdurhan AA’nın Yılın Fotoğrafı Oylamasına Katıldı
Albay Özdurhan AA’nın Yılın Fotoğrafı Oylamasına Katıldı