İl Genel Meclisi Başkanı Belli Oldu

İl Genel Meclisi Başkanı Belli Oldu

31 Mart 2019 yerel yönetimler seçimlerinin ardından toplanan İl Genel Meclisi ilk toplantısında meclis başkanı, meclis başkan vekilleri ve divan üyeleri seçimi yapıldı.

17 Nisan 2019 - 12:26

İl Genel Meclisi başkanı, Asil ve yedek katip üye, birinci ve ikinci başkan vekili ve İl Encümeninde görev yapacak 3 üye seçimi gizli oy yöntemiyle yapıldı.

     Yapılan gizli oylamada 11 oyun 6’sını alan Yaşar Sarıtaş İl Genel Meclis Başkanlığına seçilirken, başkan vekilliğine Özlem Torzuk, 2. başkan vekilliğine ise Abdulcebbar Büyükdere seçildi.

     5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10'uncu maddesinin (J) ve 25'inci maddesi gereğince Kapalı zarf usulü yapılan İl Encümen üyeliğine Nevzat Ulutaş, Mecit Çıkmaz ve Ahmet Özdemir,  katip üyeliğe ise Özlem Torzuk, Ahmet Özdemir seçildiler.
       Seçimin ardından meclis üyelerine hitaben bir teşekkür konuşması yapan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Sarıtaş yeni dönemde  halka en iyi hizmeti götürmenin gayreti içerisinde olacaklarını belirterek “Bizler İl Genel Meclisi olarak Iğdır’ın hangi noktası olursa olsun önceliklerini öne alan bir çalışma yürüterek Iğdır 'a en güzel hizmetleri kazandırmak için çalışacağız” dedi.

    

 

Bu haber 528 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Gülbey: “Kayaköprü Köyünde Toplu Mezar Bulduk”
Başkan Gülbey: “Kayaköprü Köyünde Toplu Mezar Bulduk”
Albay Özdurhan AA’nın Yılın Fotoğrafı Oylamasına Katıldı
Albay Özdurhan AA’nın Yılın Fotoğrafı Oylamasına Katıldı