İmam Mehdi (A.F.)’yi Anma Programı Düzenlendi

İmam Mehdi (A.F.)’yi Anma Programı Düzenlendi

Iğdır Ehlibeyt Mektebi Alimleri Derneği tarafından İmam Mehdi (a.f.)’yi mübarek doğum gününde anma toplantısı düzenlendi.

21 Nisan 2019 - 21:53
Reklam

Toplantıya Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır Ehlibeyt Mektebi Alimleri Derneği Başkanı Veli Beder, din alimleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda selamlama konuşması yapan Vali Ünlü, “Müslümanların maruz kaldığı bunca zulüm, gözyaşı ve acıların giderek arttığı, hak ve batıl mücadelesinin zirvesini yaşadığı günümüzde geleceğe umutlu gözlerle bakmanın ve Yüce Rabbimize gerçek anlamda tevekkül edip hak, adalet ve mukaddesat uğruna bütün imkanları seferber etmenin adı olan Ehl-i Beyt imamlarının on ikincisi ve sonuncusu İmam Mehdi’nin mübarek doğum günü münasebeti ile başta Iğdırlı aziz hemşerilerime ve tüm Ehlibeyt âşıklarına tebriklerimi sunuyorum. Bizim milli birlik ve beraberlik şuurumuzu üst düzeyde tutmamız lazım. Bütün İslam coğrafyasının ümidi Türkiye’dir. Başta Sn. Cumhurbaşkanımız olmak üzere aziz milletimiz, bütün müslümanların, zulme uğrayanların sorumluluğunu taşıyor. Bu bilinçle her zaman mazlumların yanındayız. Suriyelilere, Iraklılara, Afganlara kucak aştık. Hiç kimseye etkin köken, din, dil, mezhep, meşrep ayrımı gözetmedik. Bundan dolayı Ehli Beyt aşıklarının “beklenen imam” olarak tanımladığı İmam Mehdi’nin yolunu gerçek anlamda beklemenin, sıradan bir bekleme olmaması gerektiğini, zuhûru için tarih boyunca insanlık yararına çalışan aziz ecdadımızın yaptığı gibi her daim hakkın ve hakikatin yanında, batılın ve zulmün karşısında durmak olduğunu ve bu anlamda İslam kardeşliğinin, milli birlik ve beraberliğin güçlenmesi için daha çok gayret göstermek olduğunu belirtmek ve buna inanmak durumundayız. Bu duygularla on bir ayın sultanı Ramazan ayının mücdecisi Şaban ayının ortasına denk gelen hem İmam Mehdi’nin mübarek doğumu hem de dün idrak ettiğimiz Berat Gece’nizi tebrik eder, aziz milletimiz ve bütün İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Bu vesile ile Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehadete ulaşan hemşehrimiz Erhan Çiyapul’u ve tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Bu haber 563 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret