Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Dün Makam Mevki Sahibi Olanlar Çark Etmiş Görünüyor

 

  Ülkemiz önemli bir badire atlattı. Aziz milletimiz çok önemli bir sıkıntıya göğsünü siper etti. Aziz şehitlerimiz kanlarıyla bir darbeyi önledi. Bizler darbenin gerçekleşmediğine en çok sevinen ve darbe sadece girişimle kaldı diye rahat bir nefes alan toplulukların başında geliyoruz.

                Çünkü, Iğdırlılar, Azeri toplumu, bu darbe gerçekleşmiş olsaydı eğer çok büyük sıkıntı yaşayacaktı. Pensilvanyalı zat konuşmalarında Şialarla ilgili faşist görüş ve düşüncelerini her fırsatta  bizzat itiraf etmiştir.

                Şimdi gelelim Iğdır’daki yapıya. Iğdır’da bir kesim kaygan zemin arıyor. Güç nerdeyse anında yüzünü o yöne çeviriyor ve geçmişte yaptıklarına bir sünger çekercesine yeni yönetimden, yeni oluşumdan olduğunu göstermeye çalışıyor.

                Iğdır’da FETÖ-PYD’nin yakın zamanda neler yaptığını herkes çok iyi biliyor. Ona destek olanlar, o yapıdan yararlananlar kendini kamufle etme amacıyla demokrasi nöbeti tutmaya özen gösteriyorlar. Devletimiz kimin Pensilvanya’ya defalarca gittiğini, kimin FETÖ -  PYD tarafından müdür, amir, rektör yapıldığını çok iyi biliyor.

Bu zihniyetin artık devlet yapılanmasının içinden temizlenmesi gerekir.

                Bu örgüt kanser virüsü gibidir. Eğer tamamen temizlenmez ise zaman gelir tekrar vücudu sarar ve insanı yok eder.

  Geçen gün Ak Parti Milletvekilimiz Iğdır’a gelerek demokrasi nöbetine katıldı. Vatandaşların yoğun katılımıyla da çok güzel bir konuşma yaptı. Ancak bu toplantıya katılımı engelleyenlerin olduğu duyumları insanı kuşkuya düşürüyor. Meydana gitmeyin orada canlı bomba patlayacak, canınızdan olursunuz dedikodusunu ortaya atanlarla darbe yapıp özel hareket merkezini bombalayanlar, Cumhurbaşkanımızın külliyesini bombalayanlar, TBMM’ye bomba atanlar aynı zihniyettedir. Artık bunların temizlenmesi gerekir. Dün hak etmeden makam mevki sahibi olanların, daha da ileri giderek devleti tamamen ele geçirmenin hesabıyla insanlarımızı katledenlerin artık gözünün yaşına bakılmamalıdır.

                Iğdır’da Azeri toplumu tarihinde hiçbir zaman ayrılıkçılık, bölücülük görüşüne katılmamış aksine bunu yapanlarla mücadele etmiştir. Cumhuriyet tarihi ve öncesi hep böyle olmuştur. Ancak Ahmet Pek, isimli bir valicik Iğdır’da kardeşçe yaşayan Azeri – Kürt ve diğer mezheplere mensup vatandaşları karşı karşıya getirmeye çalışmıştır. Şia mezhebine mensup insanlara ve hocalara ( Mollalara) büyük iftiralar atmış, toplumu germiştir. Devamında bununla yetinmeyip(Molla) hocanın birinin telefonu dinlemiş ve Erzurum da basının önünde küçük düşürmek adına aşağılamıştır.

                 Şimdi bu demokrasi nöbetlerine katılanlara şöyle bir bakıyorum ve insanların bazılarının hakikaten demokrasi, vatan, millet için, bazılarının dostlar alışverişte görsün mantığıyla bazılarının da günahlarını çıkarma adına orada olduğunu görüyorum.

 

Devletimiz bir kez hata yaptı. Bazı konularda da üzgünüm, ama yanıldı veya izlemeye koyuldu. Sonucuna da gördü. Bu saatten sonra fitne, fesat yaratana devletin adeta içini oymaya çalışanlara taviz verilmemelidir diye düşünüyorum. 

Resim Galerisi

Güncelleniyor...