İstanbul Iğdırlılar Derneği Husumetli İki Aileyi Barıştırmak...

İstanbul Iğdırlılar Derneği Husumetli İki Aileyi Barıştırmak İçin Iğdır'a Gelecek

Geçtiğimiz ay içerinde Iğdır’da husumetli iki ailenin barışmasına vesile olan İstanbul Iğdırlılar Derneğinin Barış Heyeti, ikinci bir barış için Iğdır'a geliyor.

11 Şubat 2019 - 13:37
Reklam

Ağrı Doğubayazıt'a bağlı Kucak köyü ve Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Abbas Göl köyünde yaşayan iki aşiret arasında yaşanan tatsız bir olay neticesinde birbiriyle konuşmayan iki aileyi barıştırıp bir araya getirecek olan Iğdırlılar Derneği yöneticileri Iğdır'a geliyor.

 Iğdırlılar Derneğinin amacı toplumda birlik ve beraberliği sağlayabilmek adına olduğuna dikkat çeken İstanbul Güngören Iğdırlılar Derneği Başkanı Öztürk Altıntaş yaptığı açıklamada,  “Toplumsal barışa ve kardeşliğe ve huzura katkı sağlamak o şehrin bireylerine toplum, birlik, beraberlik, birlikte yaşama kardeşçe barışı içerisinde yardımlaşma gibi değerleri oluşturmaktadır.  Bütün bu düşüncelerle İstanbul Iğdırlılar Derneğinde dinamik ve kendini sorgulayan yapısıyla Iğdır'a ve Iğdırlıya kendisinin kanıtlayan bir ekip ruhuyla değişimleri erkenden anlamaya ve anlatmaya çalıştığı şeffaflığı, katılımcılığı, hukukun üstünlüğünü ve hesap verme zorunluluğunu ve kendisine düstur edinerek, çalışmalarına devam etmektedir. O anlamda Iğdır Halfeli beldesinde üstlendiğimiz iki aşiret arasındaki husumeti barışla noktalamamız ve iki aşireti bir araya getirmemiz Iğdırlılar nezninde memnun etmiştir. Iğdırlılar Derneği yönetim kurulu, Iğdır’da yaşanan bir kaç tatsız olayların barışı için Iğdır’a davet edilmektedir. Bu sorumluluk ilkesiyle yine iki ailenin barışına da vesile olmak ve Sayın Valimiz Enver Ünü’nün desteğiyle çözmek amacıyla Iğdır'a geleceğimizi bildirmek isterim” dedi.

Bu haber 655 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret