Muhtarlar Toplantısı Kültür Merkezinde Yapıldı

Muhtarlar Toplantısı Kültür Merkezinde Yapıldı

Iğdır Valisi Enver Ünlü, bağımlılık ile mücadele konularının ve Sıfır Atık Projesinin ele alındığı programda köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

09 Ocak 2019 - 12:32
Reklam

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program; Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ''Uyuşturucu ile Mücadele'' konulu, Yeşilay Iğdır Şubesi tarafından ''Bağımlılık ile Mücadele'' konulu ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ''Sıfır Atık Projesi'' konulu sunumların yapılması ile devam ederek Vali Enver Ünlü'nün konuşmalarının ardından yapılan ikram bölümü ile sona erdi.
Programda konuşan Vali Ünlü, “Savunma ve güvenlikten sağlığa, haberleşmeden eğitime kadar tüm alanlarda alttan alta ciddi bir direnişle karşılaştığımızın farkındayız. Bu sebeple son zamanlarda Türkiye’ye yönelmiş, çağımızın sinsi hastalığı olan uyuşturucu, toplum psikolojimize, milli ekonomimize büyük zararlar vermekte, ülkemizin gelişmesinin önünde bir tehdit olarak durmaktadır. Ülkemiz, coğrafi konumu ve genç nüfusu nedeniyle uyuşturucudan doğrudan etkilenen ülkeler arasındadır. Bizler de bu bilinçle uyuşturucuların arzını, yani kullanıcılara ulaştırılmasını engellemek için güvenlik güçlerimiz tüm gücüyle mücadelelerini sürdürmektedir. Bir diğer önemli husus da; Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın değerli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde başlatılan Sıfır Atık Projesidir. Bu sadece bir çevre duyarlılığı çalışması değil, insanlığın geleceği adına bir sorumluluk hareketidir. Bize emanet edilen tabiatı, gelecek nesillere layıkıyla devredebilmek boynumuzun borcudur. Ülkemizde oluşan evsel atıkların %52’sini organik atıklar, %20’sini plastik atıklar oluşturmaktadır. Bu oranlara bakıldığında atıkların büyük kısmının değerlendirilebilir olduğu görülür. Bu noktada atık yönetiminin en temel unsurunun, atıkların kaynağında ayrılması olduğunu söylemeliyiz. Yani her şey evimizde, iş yerimizde başlıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Bu haber 177 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Çeçen’den Ulusal Egemenlik Bayramı Mesajı
Başkan Çeçen’den Ulusal Egemenlik Bayramı Mesajı
Öğrenciler İçin Kokteyl Programı Düzenlendi
Öğrenciler İçin Kokteyl Programı Düzenlendi