Noter Serdar Arat Belediye Başkan Adaylığı İçin Başvuru Yaptı

Noter Serdar Arat Belediye Başkan Adaylığı İçin Başvuru Yaptı

İstanbul’da İstanbul 20. noterliği görevini sürdüren hemşerimiz Avukat Serdar Arat, MHP’den Iğdır Belediye Başkanlığı için adaylık dilekçesini verdi.

29 Ekim 2018 - 14:38 - Güncelleme: 01 Kasım 2018 - 16:58
Reklam

Noter olmadan önce Iğdır’da yıllarca avukatlık yapan Avukat Arat, Iğdır’a hizmet etmek için yola çıktığını dile getirdi.

Adaylığıyla ilgili konuşan Serdar Arat, “Mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden adaylık başvurumu yaptım. Allah nasip eder de aday olursam halkımızın ve milletimizin desteğiyle seçimi kazanacağımıza eminim. Belediyeciliği bilen, yıllarca Iğdır Belediyesinde görev yapan bir kardeşiniz olarak Iğdır’ın sorunlarını yakından biliyorum. Tek hedefimiz 31 Mart 2019 seçimlerinde Iğdır’da üç hilalli bayrağı dalgalandırmaktır. Bunun için çok çalışacağız. Allah’ın izniyle başaracağız” şeklinde konuştu.

  

Avukat Serdar Arat kimdir?

Avukat Serdar Arat, özgeçmişiyle ilgili yaptığı açıklamada, “01.04.1965 Tarihinde Iğdır İli Merkez Akyumak köyünde dünyaya geldim.İlk,orta ve lise tahsilimi Iğdır’da okudum.1982 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdim.Hiç ara vermeksizin 1986 yılında Üniversiteyi başarıyla bitirdim.İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk bölümünde Yüksek Lisans yaptım.Yüksek Lisans tezi ‘ Medeni Hukuk Tüzel Kişilerinin (Dernek ve Vakıflar) Hak Ehliyetlerinin sınırları’ başlığı altında sunulmuştur.

            1986-1990 yılları arasında İstanbul’da Avukatlık stajı ve serbest Avukatlık yaptım.1990 yılı sonlarında memleketim çok sevdiğim şehir Iğdır’a döndüm.Bu tarihten itibaren kesintisiz olarak 2005 yılına kadar Iğdır Belediyesinde sözleşmeli ve kadrolu olarak Avukatlık,Hukuk İşleri Müdürlüğü yaptım.Memur kadrosundan Belediye Encümenliği yaptım.Belediye"nin birçok müdürlüğünü zaman zaman asıl veya  vekil olarak yürüttüm.Bir çok Belediye komisyonlarında üye veya başkan olarak görev yaptım.Belediye"nin birçok davası bu zaman sürecinde başarı ile sonuçlandırılmıştır.. 2000 yılından itibaren Iğdır Belediyesi,Bağ-Kur Genel Müdürlüğü,Iğdır Esnaf Kefalet Koop. Başkanlığı ,Iğdır Küçük Sanayi Sitesi"nin sözleşmeli Avukatlıklarının yanı sıra serbest Avukatlık yaptım.

               Iğdır Çağrı Spor Gençlik ve Spor Kulübünde kurucu, yönetici,başkan olarak uzun süre bulundum. Iğdır Spor ve Iğdır Belediye Sporda yönetici olarak hizmet ettim.Her iki Kulübün amatör lig,üçüncü ve ikinci Liglere yükselmeleri sırasında yönetici idim.Türkiye Futbol Federasyonu Iğdır İl Disiplin Kurulu Başkanlığını uzun süre yaptım.Ayrıca Iğdır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu"nun (ASKF) kurulmasında öncülük ettim.

           

            2004 yılında Iğdır Barosu Başkanı olarak seçildim.Daha öncede Iğdır Barosu"nun Disiplin Kurulu,Denetleme Kurulu,Yönetim Kurulunda görev yapmıştım.Baro Başkanlığım döneminde biri Uluslararası olmak üzere 4 adet hukuk paneli düzenlenmiştir.

            2005 yılında Noterlik mesleğine Iğdır ili Tuzluca ilçesi Noterliği"ne atanarak başladım.2009 yılı sonuna kadar 4,5 yıl burada görev yaptım.2009 yılında Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi Noteri, 2012 yılında Bodrum 3.Noteri ,2015 yılında Beşiktaş 23 noteri olarak atandım.Halen İstanbul 20.Noteri olarak görev yapmaktayım.

            2010-2011-2012 yıllarında Erzurum Noter Odasını temsilen Türkiye Noterler Birliğinde delege olarak görev yaptım.2010 yılında Türkiye Noterler Birliği Bütçe Komisyonu üyesi olarak görev yaptım.2012 yılında Türkiye Noterler Birliğinin Disiplin Kurulu üyeliğine Asil üye olarak büyük oy çoğunluğu ile seçildim.2014 yılında Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine,2015 yılında Halen Türkiye Noterler Birliği Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim.

              2005 yılında Iğdır’da Iğdır Günışığı Bilim, Sanat, Düşünce, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kurucu başkanlığımda kurulmuştur. Halen Bu derneğin başkanlığını yürütmekteyim” dedi.

 

Bu haber 1453 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Ercan Cengiz
  5 ay önce
  İşini bilen ve dürüst bir kişilik. Iğdır\'a ve Iğdır Halkına kuşkusuz en iyi hizmet edecek bir başkan olacaktır.Başarılar Dilerim…
 • oktay akbulut
  5 ay önce
  çok başarılı bir başkan olacağından son derece eminim kendisini yakınen tanıyorum-disiplinli karakter sahibi -ahlaki yapısı son derece yüksek-ve çok değerli bir ailenin evladıdır-allah hayırlı uğurlu etsin kendisine başarıar diliyorum
 • Mahmut Okur
  5 ay önce
  Kararınız hayırlı olsun. İnşallah hakkında hayırlı olur, Başarılar dilerim, Adaylığınız kabul görür seçilirseniz başarılı olacağınıza inanıyorum, Müktesebatınız bunun delilidir, Allah yardımcınız olsun,
 • Hidayet KÖROĞLU
  5 ay önce
  Değerli meslektaşıma şimdiden hayırlı olsun der, başarılar dilerim.
 • Erdal aydmur
  5 ay önce
  Iğdıra yakışacak başkan inşallah aday olarak görürüz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Çeçen’den Ulusal Egemenlik Bayramı Mesajı
Başkan Çeçen’den Ulusal Egemenlik Bayramı Mesajı
Öğrenciler İçin Kokteyl Programı Düzenlendi
Öğrenciler İçin Kokteyl Programı Düzenlendi