AK Parti'nin Iğdır'da Yarattığı Heyecan!
İsmail Aras

İsmail Aras

AK Parti'nin Iğdır'da Yarattığı Heyecan!

14 Aralık 2019 - 16:06 - Güncelleme: 14 Aralık 2019 - 16:30

Yıllardır Iğdır’da AK Parti’nin il Başkanlığı ile ilgili halkın içinde homurdanmalar vardı. AK Parti oy verene partiyi vermiyorlar diye serzenişler vardı. Bu konunun doğru veya yanlış olduğunu 17 yıllık bir iktidar geçmişi olan partinin Iğdır analizini doğru bir şekilde yaparsak zannedersem cevabını bulmuş oluruz.

  Ben ırkçılık, mezhepçilik konularının yanlış olduğunu düşündüğüm için oraları kaşıyanları kınayarak sözlerime başlıyorum.

 2002 yılından beri Türkiye’de iktidar olan bir partinin Iğdır’da başarılı olamaması hakikaten kötü  sonuçlar doğurmuştur. Partiyi elinde tutanlar kaybettikleri seçimlerden sonra Ankara’ya giderek ellerini ovuşturup Iğdır’da siyaset yapanları suçlamaktan başka diyecek laf bulamamışlardır. Yani Iğdır’a yatırımlar isteyeceklerine, Iğdır’ın sorunlarını dile getireceklerini kendilerini savunma ve kaybetmelerinin nedenini açıklamak zorunda kalmışlardır.

 Diğer taraftan bir kesim de oy vermeme nedeni olarak partinin teşkilatının başında bulunanların ırkçılık, mezhepçilik yaptığını söyleyerek iktidar partisine oy vermeyerek Iğdır’ın iktidar nimetlerinden uzak kalmasına neden olmuşlardır.

Şimdi bunların hepsini geride bırakmış bulunuyoruz. Parti genel merkezi, il başkanı olarak genç, dinamik, mühendis bir Iğdır’lı genci atamıştır. Benim, senin adamın demeden bu gencimizin başarılı olması ve Iğdır’a daha fazla ve güzel hizmetler getirmesi için destek olmalıyız. Iğdırlı olarak çevremize bakarak Kars’a, Erzurum’a, Ağrı’ya yapılan hizmetlerin Iğdır’a getirilmesi için bu gencimizi desteklemeliyiz.

  Sosyal medyayı takip ediyorum. Bu gencimizin AK parti il başkanlığına atanmasından dolayı eski siyasilerden intikam alma adına yazanlara prim vermemek gerekir. Iğdır’da kimse kimseyi dışlayamaz. Birilerini dışlayanlar vatan hainleri ile eşdeğerdir. Iğdır’da yaşayan her Türk vatandaşı aynı haklara sahiptir.  Şucu, bucu sözleri, insanları ötekileştirme tutumları ülkemize yapılan en büyük yanlıştır. Ülke bütünlüğüne yanlış yapanlar varsa onun hesabını devletimiz yapmaktadır.

 Türkiye Cumhuriyeti, demokratik bir ülkedir. Her gün yeni bir parti kuruluyor. Önemli olan Iğdırlılar olarak iktidar partisiyle beraber olup onun nimetlerinden yararlanmaktır. Sabah kalkıyoruz hava kirliliği en üst derecededir. Bu sorunu nasıl çözeceğiz diye herkes bir yol deniyor. Özellikle biz yerel basına telefonlar geliyor. Türkiye’de en kirli hava Iğdır’da olduğu için bunun çaresini bakılmasını istiyorlar. Ama basının yazmasından ziyade sorunun çözüm noktası iktidardır. Biz iktidarla beraber olmazsak o ve onun gibi birçok sorunumuz çözülemez olur. Geçmişte söylemiştim. Bizim dağ gibi sorunlarımız çözüm bekliyor. O zamanlar bize neden sorunları dile getiriyoruz diye bu teşkilatın başındakiler sitem ediyordu. Ama biz sorunların çözümünü istiyorduk. Ben şahsen her zaman seçimlerde Iğdır’a kim daha iyi hizmet edebileceğini düşünerek oy veririm. Birkaç seçimde iktidar partisine oy vermeme rağmen partinin başındaki kişiler beni bu partiye uzak birisi gibi görüp irtibatlarını kesmişlerdir.

 Ben yeni atanan gencin bu tutumlardan kesinlikle uzak olacağına inanıyorum. Çünkü ailesini çok iyi tanıyorum. Ayrımcılık, ırkçılık, mezhepçilikten uzak, herkesi kucaklayan tutumla Iğdır’a hizmet edeceğinden eminim. Ben kendisini tebrik etmek için aradım. Telefonu meşguldü. Daha sonra bana döndü. Iğdır’ın hizmete susadığını ve Iğdır’a hizmet edeceğini söyledi. Başkanlığı esnasında Iğdır’a hizmet edip her kesimin bu hizmetlerden yararlanmasını sağlamayı amaç edindiğini söyledi.

 Iğdır bu düşünceyi taşıyan bir insana ihtiyaç duyuyordu. İşte o da Ali Kemal Ayaz kardeşimizin olduğunu düşünüyorum. Artık Iğdır’da hizmet yapılacak. Siyaset yapmak için insanlar, ırkçılık, mezhepçilik kavramları ile gerilmeyecek. Herkes kucaklanacak ve sorunu olan ve hak edenler hak ettiklerini elde edecekleri bir yönetim sergilenecek.  İşte Iğdır’ın geç kalmış bir iktidar il yönetimi ataması yapılması herkes tarafından alkışlandığını görmek ve insanların rahatladığını görmek Iğdır’ın geleceği için birçok sinyallerinde verdiğini belirtmek istiyorum.

  Tekrar genç il başkanını tebrik ederek, Iğdır’a hayırlı hizmetler getirmesini bekliyorum...

 

Bu yazı 607 defa okunmuştur .

Son Yazılar