İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

Bayramınız Kutlu Olsun!!! Iğdırlı Her Hizmete Layıktır!..

23 Mayıs 2020 - 23:22

Bayramlar İslamiyet’ın özel günleridir. Bayramlarda insanlar güzel haberler duymak ister.  İşte Iğdır Valisi sayın Enver Ünlü de Iğdırlılara adeta bayram sevinci yaşatacak haberler veriyor. Aslında aklında çok büyük işlerin hayata geçirilmesi var ancak şimdilik teker teker plan ve projelerini açıklamak istiyor.

Sayın Valimiz Enver Ünlü’nün belediyeye kayyum atandıktan sonra göreve başlar başlamaz benim şahsen hayal olarak gördüğüm projeleri gerçekleştirmek için kolları sıvadığını görüyorum.

 Şu anda vatandaş belediyede neler olup bittiğine odaklanmışken beni oralar ilgilendirmiyor. Oralarda olan yanlışlar, artık müfettiş ve adliyenin işi.  Beni ilgilendiren Iğdır’a kayyum olarak atanan Ünlü’nün Iğdır’ın, Iğdırlının acil ihtiyacı olan hizmetlere parmak basması ve sorunları çözmesidir.

 Örneğin geçmişte Belediye Başkanları Iğdır halkının beklentide olduğu Ünlendi barajından gelen içme suyunun şehre verilmesine ve atık su arıtma tesislerinin projesinin hayata geçirilmesi için, şöyle bir bahane uyduruluyordu: “Bizim belediyenin ekonomik gücü bu projeleri kaldırmaya yetmez. Bu projeler çok para tutar”

 Bu sözleri duyduktan sonra ben şahsen ümidimi Ünlendi’den gelen içme suyundan kesmiştim. Ancak sayın valimle bir görüşmemizde içme suyu ve atık su (kanalizasyon) şebekesinin yenilenmesini birinci sırada hayata geçirilmesinin gündeminde olduğunu söylediler. Iğdırlı’yı ikide bir tıkanan kanalizasyon sorunundan kurtulmaları ve musluktan akacak suyu içmeleri için mücadeleye başladıklarını söylediler..

 Yalnız sayın Valimin aklında bir küçük soru işaret var. Bu projelerin gerçekleştirilmesi için şehir kazılacakmış. Bundan vatandaş acaba rahatsız olur mu diye?

Bende Iğdırlılar adına diyorum ki, Sayın Valim siz projelerinizi uygulayın. Bu yatırımları şimdiye kadar kimse getiremedi ve hatta bu yatırımların projesini hazırlamaya cesaret bile edemediler. Bir kişi projelerin aleyhine konuşursa inanın yüz kişi lehine konuşacak ve size dua edecektir. Vatandaş her yağmur yağdığında itfaiyeye aramaktan, Tuzluca’dan su getirip satan su satıcılarını aramaktan bıkmış artık.  Bu hizmetler Iğdır halkının hayalidir. Bu konuda hiçbir endişeniz olmasın.

  Çevre Şehircilik Bakanıyla görüştüğünüz sosyal medyaya yansıdı. Hakveyis gölü olarak bildiğimiz, Vali Şemsettin Uzun döneminde projelendirilip Özel İdare imkanları ile önemli miktarda çalışma yapılan ve Şemsettin Uzun’un merkeze alınmasıyla ortada kalan bu doksan bin dönüm civarında alanın millet bahçesine dönüştürülmesi ve buna bağlı bir çok projelerin hayata geçirilmesi için sizin girişiminizle sayın Bakan’ın verdiği söz Iğdırlılara yeni bir umut ve güzel bir Iğdır vaat ettiğini görmek çok güzel bir duygu. Bu mutluluk Iğdır’ın geleceğine daha çok umutla bakmamıza sebep olmuştur.

  Hele Haydar Aliyev Parkının düzenlenmesi için Azerbaycan Devleti ile yaptığınız görüşmelerin neticelenmesi Iğdır’a görüntü ve güzellik kazandıracaktır. Iğdır’a yatırımlar konusunda İlin valisi ve Belediye Başkan Vekili olarak projelerinizin çok olduğunu biliyorum.  Şimdiye kadar Iğdır’da yaşayan insanların hata yaptığını da biliyorum.  Iğdır’a hizmet yapacak insanları, iktidarda güçlü olan partilerin adaylarını iş başına getireceğimize parmak işaret yapan partilerin adamlarını iş başına getirmişiz.

  Sayın Valim, hazır elinizde imkanız varken, nasıl olsa seçilme kaygınız da yok. Hiç olmazsa Avrupalılar gibi bir iki asırlık projelere imza atın.  

 Bakın Fransa’nın başkenti Paris’in kanalizasyon sistemi 1854 yılında yapılmış. Bizim büyük şehir yöneticilerimiz gidip onların o dönemde yaptığı sistemini örnek alıyorlar.  

Yani demek istiyorum ki; yapacağımız projeler artık ölümsüz olsun. Üç beş yılda yenilenme ihtiyacı duymasın. Bugün size Iğdır’a hizmet etme nasip oldu. İnşallah isminiz altın harflerle Iğdır tarihine yazılır.

 İnşallah düşündüğünüzden daha çok projelere imza atma inkanı elde edersiniz. Bu güzel bayram gününde Iğdırlılara verdiğiniz müjdeden dolayı Iğdırlılar size minnettardır. Tekrar bayramınız mübarek olsun…

 

Bu yazı 732 defa okunmuştur.