Gelecek Günleriniz Aydın Olsun
İsmail Aras

İsmail Aras

Gelecek Günleriniz Aydın Olsun

01 Ocak 2020 - 10:37

Her günün, her haftanın, her ayın, her yılın ayrı bir önemi vardır. Tabii ki her yılın da önemi ayrıdır. Hani biz sabah ilk kalktığımızda o gün adına, günün aydın olsun diyoruz ya. İşte yılımız da aydınlık içinde geçsin. Ülkemiz, milletimiz ve Türk dünyasının yeni yılı aydınlık olsun.

 Ayrıca bizim İslam alemine gelince aklım ermiyor. Yıl başını Noel bayrımı olarak kutlayan kim? Hristiyan alemi. Bizde kutluyoruz ama onların önüne geçip tempo tutarak kutluyoruz. Onlar kadeh tokuşturuyor biz de onlara destek veriyoruz. Onlar günlerini gün ederken biz hiç düşünmüyoruz onların bombalarının altında ezilen insanları.

  Günümüzde İslam alemi ateş, barut içinde gözyaşı dökerken, bizler yıl başında kendimizden geçip, İslam alenime bu sıkıntıları yaşatan Hıristiyanlarla beraber eğlenip günümüzü gün ediyoruz.

  Bu anlamını bilmediğimiz eğlence ve kendimizi kaybetmenin cezasını mazlum Müslüman insanların çektiğinin bir farkına varsak her şey daha güzel olacak.

  Çok uzağa gitmeyeceğim. Irak, Suriye, Yemen, Filistin’de Müslümanlar, Doğu Türkistan’da soydaşlarımızı bir düşünün bakalım. Bazıları Müslüman oldukları, bazıları ise Müslüman Türk oldukları için o sizlerle beraber yılbaşı kutlayanların ellerinde inim inim inlemekte, evlerini, yurtlarını, evlatlarını ve yakınlarını kaybetmektedirler. Evlerinden, yurtlarından sürülerek sokağa terk edilmektedirler.

Bu gelenekten biraz olsun soyutlansak…

 Evet biz Müslümanlar olarak değer verdiğimiz bayramlara acaba böyle heyecanla hazırlanıyor muyuz diye bir hafızamızı zorlayalım.

 Her zaman söylüyorum. Bizim dini bayramlarımızda İslam alemi arasında bir ayrılık söz konusu oluyor ya. Hani Ramazan Bayramı öncesi başlarız; “Bayram bir gün öncedir. Bir gün sonradır” İşte o tartışmalarımızın asıl nedeni bizim aramıza ayrılık sokup bayramımızın tüm dünyada İslam alenimin birlik beraberlik içinde kutlamasını engelleyenlerin olmasıdır. Neden yılbaşında bir sıkıntı olmuyor da, bizim dini bayramlarda sıkıntılar oluyor. Evet, batı dediğimiz, Siyonist dediğimiz ve Hristiyan alemi dediğimiz milletler, İslam alemi üzerine o kadar kafa yoruyorlar ki aynı dini paylaşan insanların bir bayramı bile birlik beraberlik içinde kutlamasını engelliyorlar. Hatta birbirine düşman edip savaştırıyor ve onların gücünü yok ediyor ve emellerine ulaşıyorlar.

  Gelin birlik beraberlik içinde kendi öz dini bayramlarımıza ve örf, adet geleneklerimize sahip çıkıp başkalarının gelenek yaptığı önemli saydığı günlerini kutlamaktan ve kendimizden geçmekten geri duralım.

  Yılbaşını takvimde bir değişiklik olarak bilelim. Gelecek günlerin, haftaların ve ayların ülkemize her zaman hayırlar, milletimize huzurlar, İslam aleminin gözyaşlarının yok olmasına vesile olmasını dileyelim.

   Halbuki bizim o kadar önemli ve kutlamaya değer günlerimiz var ki; çoğundan Müslüman ve Türk olarak haberimiz bile yok…

 

 

Bu yazı 304 defa okunmuştur .

Son Yazılar