Iğdır'da İttifak İçin Samimi Davranılıyor Mu?
İsmail Aras

İsmail Aras

Iğdır'da İttifak İçin Samimi Davranılıyor Mu?

09 Mart 2019 - 12:01

Şunun şurasında seçime günler kaldı. Yıllar, aylar tükendi. Sadece günler kaldı. Iğdırlılar önceleri Iğdır’da ittifak olsun bu seçimi kazanalım diyordu. Iğdırlının istediği ittifak, bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu. Bütün televizyon kanalları Iğdır’dan söz etmeye başladılar. Öyle ki; artık Iğdır, Türkiye’de ittifak için örnek olmuştu. Türkiye’nin beka sorununun Iğdır’dan başladığı her fırsatta siyasetçiler tarafından dile getiriliyordu.

 Sonunda beklenen ittifak Iğdır için açıklandı. Yalnız bu ittifak meselesi açıklandıktan sonra sanki sözde bir ittifak varmış gibi senaryo sergilenmeye başlandı.

  Takip etmişsinizdir, seçimler öncesi özellikle iktidar partisinin belediye başkan adayı bir dizi vaatlerle seçmenin karşısına çıkardı.

 Neden Cumhur adayı iktidar sözü veremiyor? Ben iktidarın da adayıyım demiyor veya diyemiyor? Yoksa ortağı olduğu partinin yönetimine mi güvenemiyor?

 Hatta seçim öncesi iktidar adayı bazı icratleri yerine de getirirdi.  Neden şimdi böyle bir seçim ortamı göremiyorum?

  Bu iki parti liderleri, her gün televizyonlarda bangır bangır bağırıp birbirlerine destek verirken neden Iğdır’da bir ses çıkmıyor?
 AK Parti İl Yönetimi niçin Cumhur ittifakı adayına sahip çıkmıyor? Bunları anlamak mümkün değil.

Yok öyle üç kuruşa beş köfte. Cumhur ittifakına sahip çıkmayacaksınız. Yarın kazanılırsa biz kazandırdık, kaybedilirse bizim elimizden gelen buydu diyeceksiniz.

  O zaman sormazlar mı siz hangi çalışmaları yaptınız? Hangi sandıklara etki yaptınız ve hangi mahalleden oy getirdiniz?

 Bu işten kaçmak yok.  Genel başkanınızın emri ile cumhur ittifakı yapmışsınız.  Biz seçimde bir partiyiz deyip kamuoyunu oyalayacaksınız ondan sonra da ortada olmayacaksınız…

Öncelikle ayrımcılık yapmak, milleti ayrıştırmak yanlıştır. Bunu ben istemiyorum. Ama siz istiyor ve yapıyorsunuz.  Elinizi vicdanınıza koyun. İş, makam, yardım gelince hemen kendi tarafınıza çekiyorsunuz. Oy zamanı gelince söz geçiremiyorum deyip altından çıkamazsınız.

  Iğdır’da herkes herkesi biliyor. Herkesi birbirini tanıyor ve dost akraba, kirvedir. Kim çok özel konuşma yapsa bile bir gün sonra vatandaşın dilinde dolaşıyor o laflar.

Onun için ben AK Partinin yönetiminden ve yöneticilerinden Cumhur ittifakı için samimi bir laf duymadım. Seçmene gidip Cumhurbaşkanımızın isteğidir ortak adayımıza oy verin dediği kulağıma gelmedi.

  Şimdi birkaç soru sormama da müsaade edin.

Seçim startı verildikten sonra bazı il müdürlüklerine atamalar yaptınız. Bu il müdürleri neredeler?

Yine bu İş-kur’a alınacak işçiler neden alınmıyor? Hatta alınacaksa Cumhur ittifakı adayının bunda rolü ne olacak? Oraya alınacak vatandaşlarla Cumhur ittifakı adayı arasında bir diyalog olabilecek mi?

Duyduğumuz kadarıyla İş-kur’a 200 kişilik işçi alımı yapılacak.  Ancak bu alımın seçimlerden sonraya bekletilmesi söz konusuymuş. Bunun nedenini sorabilir miyim?

Şimdi de uyuyan, kaprislerinden kurtulamayan, kendini pazarlamak isteyen insanlara seslenmek istiyorum. Gün bugündür. Yarın pişman olduk demenin hiçbir anlamı yok.  Iğdır’ı seviyorum diyen, Iğdır sevdalısı her vatandaş üzerine düşeni fazlasıyla yapması lazım. Küsmek, darılmak, aday bana gelsin demek yok. Herkes, “Ya Allah, bismillah!” deyip canı gönülden bu seçime sarılmalı.

Yoksa atı alan Üsküdar’ı geçer…

 

Bu yazı 1035 defa okunmuştur .

Son Yazılar