İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

Sağ Olasın Cantürk Alagöz... Vatanı Sevmek, Ülkeyi Sevmek, Memleketini Sevmek Ayrı Bir Meziyettir

23 Ağustos 2021 - 16:06 - Güncelleme: 24 Ağustos 2021 - 14:26

 Son günlerde Türkiye’nin ve Iğdır’ın gündemini oluşturan birçok olaylar vardır. Bu olaylar, bilindiği gibi Akdeniz’de meydana gelen yangınlar, Karadeniz’de meydana gelen sel felaketleri, Afgan ve Suriyeli göçmenler meselesi ve bir de 2021-2022 futbol sezonunun başlamasıyla transfer haberleri.
 Şükürler olsun yangın ve sel felaketlerinde Iğdır’ımızın adı geçmemektedir. Ancak futbolda, transfer haberlerinde Iğdır’ımızdan sıkça söz edilmektedir.
 Cantürk Alagöz isimli bir hemşerimiz ortaya çıktı. Kendisiyle bir kez kısa bir süre sohbet etme imkanımız oldu. Vatanına, milletine ve memleketine aşık bir hemşerimiz. Iğdır Üniversitesine Dişçilik Fakültesi binası yaptıracağının sözünü verince dikkatleri üzerine çekti. Daha sonra Iğdır’a dünya standartlarında bir ortaokul yaptırma sözü verince, Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim Iğdır Belediyespor’a sponsor olması teklifinde bulundu. Ardından da Iğdır Belediyespor’un başkanı olması teklifiyle Cantürk Bey işin içine iyice girdi.
Cantürk Alagöz, Iğdırlı gençleri kahve köşelerinden kurtarmak, spora yönlendirmek ve Iğdır’ın adını duyurmak amacıyla Iğdırspor’u kendi şirketi olan Alagöz Holding’in bünyesine alarak profesyonel bir takım kurup üst liglerde oynatma kararı aldı. Durum böyle olunca da 3. ligdeyken Türkiye çapından tanınmış birkaç futbolcu alarak Iğdırspor’un adından ülke genelinde basın ve spor camiasında söz ettirmeye başladı.
 Peki biz Iğdırlılar olarak bu Cantürk Alagöz hemşerimiz için ne yapmalıyız? Iğdırlı olarak, Iğdırspor severi, Iğdır eğitim severi, Iğdır hizmet severi, Iğdır basını, Iğdır gazetecileri olarak ne yapmamız gerekiyor?
Cantürk Alagöz’e minnettarlığımızı mı bildirmemiz gerekir? Yoksa onun dedikodusunu mu yapmamız gerekir?
 Biraz elimizi vicdanımıza koyalım. Yıllardır gazetecilik yapıyorum. Bürokrasi ile içli dışlı oldum. Bu memleketin temiz, vatanını seven her insanının yanında, arkasında durdum. Hiçbir gün senin kökenin budur, odur demedim. Bu memlekete yatırım yapan, bu memlekete hizmet eden herbir vatandaşımıza minnet duydum ve destek verdim.
 Geçenlerde Alagöz Holding’in merkezinde yani Ankara’da Cantürk Alagöz, bir basın toplantısı düzenledi. O toplantı, önemli kanallarda yayımlandığı gibi sosyal medyada da yayımlandı. Yarım saatten biraz fazla süren toplantıyı dikkatlice izledim.  Cantürk bey, Iğdır için yapacaklarını tek tek sıralarken, konuşmasının arasında iki tane sitem vardı. Birisi Darıcaspor’un başkanının Iğdırspor’un yaptığı futbolcu transferleri ile ilgili harcamaları eleştirmesi ve bir diğeri de Iğdırlıların Iğdır Belediyespor’un isminin neden Alagöz Holding olarak değiştirilmesiyle alakalı söylentilerdi. Bu iki eleştiri kendisini üzmüştü.
 Şimdi bu gibi temeli olmayan eleştirileri bir masaya yatıralım. Bir Iğdırlı iş adamının çıkıp memleketine yatırımlar yapmasından, memleketinin futbol takımına sahip çıkmasından doğal ne var? Yüreği olan, memleketini seven iş adamları bu hemşerimizi örnek alsın diyeceğimize eleştirmemiz neyin nesidir? Birde onu anlatmak isterim.
  Aklımız başımıza geldiğinden bugüne kadar Iğdırspor ortaya çıkınca devlet kademelerinden Iğdırspor’a yardım etmelerini istemişiz. Kimse ciddi manada elini cebine atmamıştır. Iğdırspor neden Alagöz Holding Iğdırspor oldu diye eleştirenlere desen Iğdırspor’un maçı var 10 tl ver maça gir, o 10 tl’yi vermemek için ellerinden gelen çabayı gösterecekler. Ama eleştiri yapmak çok kolay geliyor.
 Birde son dakikada kulağıma bir fısıltı geldi. Güya kara para aklanıyormuş. Bunu da insanların vatan, memleket sevgisinin ölçüsüne bırakıyorum. Dikkat ederseniz "Alagöz Holding Iğdırspor Kulübü" olarak takımın adı geçiyor. Yani bu kulüp sadece futboldan ibaret değil. Haberiniz muhakkak olmuştur. Geçtiğimiz hafta Iğdırspor, Iğdır’ımızı ve Milli Takımımızı başarıyla temsil eden Milli Judocu Özlem Yıldız’ı transfer etti. Hem de kendisini ısrarla isteyen Galatasaray’ın elinden aldı. Şimdi bu insafsız dedikoduları çıkaranları Allah’a havale ediyorum. Yarın bu kulüpten çıkacak nice Özlem’lerin ahı onların üzerine olsun. Ne diyelim.
 Bu hemşerimizin arkasında durmak bizim boynumuzun borcudur. Bu gençlere sahip çıkan, Iğdır’ımıza sahip çıkan Alagöz Holding Yönetim kurulu Başkanı hemşerimiz Cantürk Alagöz’ü tebrik ediyorum. Iğdırlılar olarak ona her zaman desteğimiz tamdır. Yolu açık, başarıları daim olsun…


 

Bu yazı 910 defa okunmuştur.