YEDAM Uyuşturucu ve Alkol Bağımlılığıyla Mücadele Ediyor

YEDAM Uyuşturucu ve Alkol Bağımlılığıyla Mücadele Ediyor

Yeşilay Danışma Merkezi (YEDAM), alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele kapsamında “Yeşilay Elçileri” projesini başlattı.

05 Aralık 2018 - 16:43 - Güncelleme: 05 Aralık 2018 - 16:45
Reklam

Proje kapsamında Iğdır’da Yeşilay elçisi olan Melekli 100. Yıl Ortaokulu Rehberlik öğretmeni Aysel Yıldız, proje çalışmaları hakkında bilgilendirme yapmak üzere gazetemizi ziyaret etti.

Uyuşturucu ve alkol bağımlılarının, ücretsiz rehabilitasyon hizmeti veren YEDAM’a yönlendirilmesi gerektiğini söyleyen Aysel Yıldız, “Yeşilay Elçileri Projesi, toplumla doğrudan ilişkili olan meslek grupları, yerel yönetimler, muhtarlar ve esnaflar başta olmak üzere yerel dinamiklerin bağımlılık olgusuna karşı bir söylem ve duruş geliştirmesini amaçlamaktadır. Proje kapsamında; çocuk ve gençlerin çoğunlukta ilişkide olduğu meslek grupları belirlenmekte ve bu meslek grupları/gönüllü esnaflar üzerinden toplumsal duyarlılık sokaktan mahalleye, mahalleden ilçe ve il merkezlerine kadar yaygınlaştırmaktadır. Böylece esnafların bölgelerindeki saygın ve etkili rolü üzerinden toplumun bağımlılıkla mücadeleye aktif olarak katılımı sağlanmaktadır” dedi.

Bu haber 419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Iğdır Üniversitesinde Uzman Arkeologlar Yetişecek
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret