Yüksel Babal Iğdırlıları Unutmadı

Yüksel Babal Iğdırlıları Unutmadı

Iğdır’da görev yaptığı üç yıl boyunca 7’den 70’ herkesin gönlünde taht kuran Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Iğdır’daki okullara 10 bin adet kitap göndererek Iğdır’ı unutmadığını bir kez daha gösterdi.

15 Ocak 2019 - 09:42
Reklam

                 Iğdır’dan ayrıldıktan sonra gönlü Iğdır’da kalan ve Iğdır halkıyla görev yaptığı süre içinde bütünleşen Yüksel Babal, kendi imkanlarıyla almış olduğu kitapları Iğdır’a göndererek okullara dağıttırıyor.

               10 bin kitap, Iğdırlı doktorlar Emin Akyıldız ve Dr. Mehmet Kum vasıtasıyla Iğdır merkez ve ilçelerde bulunan bütün okullara dağıtılarak okul kütüphanelerinde yerini aldı.

 

                      “Bebelerimiz okusun” projesi yaptığını söyleyen Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş kurulu başkanlığında görevli Polis Başmüfettişi Yüksel Babal, “Iğdır’da üç yıl boyunca görev yaptım. Iğdır halkıyla bütünleştim. Iğdır’dan ayrılırken şöyle demiştim: ‘Iğdır’dan ayrılıyorum ama Iğdırlılardan değil. Gönlüm hep Iğdır’da olacak. Maddi olarak Iğdır’dan ayrıldım ama manevi olarak ayrılmadım. Kendi imkânlarımla aldığım 10 bin civarında kitabı Iğdır’a gönderdim. Kitapları Yaycılı kardeşler firmasının TIR’ları ücretsiz taşıdı. Iğdır’da doktorlarımız Emin Akyıldız, Mehmet Kum ve arkadaşları merkez ilçe okullarını gezerek kitapları okullarda öğrencilerle buluşturdu. Kitaplar okul kütüphanelerinde yerini aldı. Gönderdiğim kitaplar ana sınıfından lise son sınıfa kadar her kesime hitap eden kitaplardır. Çocuklarımız, bebelerimiz okumalıdır. Okumayan toplum cahil bir toplum olarak kalır. Bende ‘Bebelerimiz Okusun’ diye bir proje yaptım ve devam ettiriyorum. Kendi doğduğum köy olan Rize’nin Pazar ilçesi Melyat köyü Fuat  Ergenç ilkokuluna da  2 bin 500 adet kitap gönderdim. Babam adına teknoloji sınıf yaptırdım. Eğitime katkım sürecektir. Ülkemiz, okumuş kültürlü, bilinçli gençlerle, öğrencilerle çağdaş medeniyetler seviyesine çıkacaktır” dedi.

Kampanyayla  ilgili gelişmeleri merak edenler, Youtube’da ‘Yüksel Babal Bebelerimiz Okusun 1 ve Bebelerimiz Okusun 2’ kliplerini izleyebilirler.

 

Bu haber 798 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Erol Erdinç
  4 ay önce
  Yüksel Babal büyük bir vatansever ve mesleğine aşık bir değerli şahsiyettir.Allah yolunu her zaman açık etsin inşallah.
 • Ahmet Emin BİRDAL
  4 ay önce
  Bir daha Yüksel Babal gibi Brokrat,Polis camiasının soğuk duruşundan öteye sımsıcak halkıyla bütünleşen, Onlara tepeden bakmayan, tepesinde taşıtan devlet adamı bir dünyaya gelmez.Ülkemiz Yüksel Babal gibi yöneticilerle ancak Müreffeh e ulaşır
 • Nazım B.
  4 ay önce
  Yüksel Baba senin İnsanlığını çok met ediyoruz şuan daha iyi bir görev almanı çok istiyoruz.Saygılarımla Nazım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Memur-Sen Genel Başkanından Vali Ünlü’ye Ziyaret
Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Rehber Öğretmenlerle Toplantı Yaptı
Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Rehber Öğretmenlerle Toplantı...