Baycan Aras

Baycan Aras

baycanaras@hotmail.com

Forvet Hattımız

02 Ekim 2023 - 08:39

Metin hocayla birlikte geçen haftaki İnegölspor maçında yeni bir forvet formatı oluşturuldu. Kanat oyuncularıyla beraber mobil, hareketli ve dripling yapan oyuncularımız boş sahayı bulduklarında oldukça etkili olmuşlardı.
 İnegöl maçında iki gol atmamız rağmen bu hareketli forvet yapımız birçok golü de kaçırmıştık. Ben şahsen bu sistemin doğru bir sistem olduğunu geçen haftaki yazımda da ifade etmiştim.
Bu hafta oynanan Kastamonuspor maçında bu forvet dörtlüsünün yine hareketli, çabuk, yer değiştiren ve rakip defansın arkasına hızlı inebileceğini düşünüyordum. Ama karşımızda dört maçta dört galibiyet almış bir takım olduğu gerçeğini de unutmadan oynamak gerekir. Takımımız 90 dakika boyunca büyük takım gibi oynadı. Defans tedbirlerini elden bırakmadan orta sahada iyi pas organizasyonu ile rakibe çok net pozisyon vermeden olgun ataklar geliştirerek gol bulmaya çalıştı. Ama maalesef sihirli ayaklar olarak nitelendirdiğimiz ve büyük beklentilerimiz olan Mert, Ömer Şişmanoğlu, Halil İbrahim ve 11 numaramız Emircan’dan bir türlü gol katkısını alamadık. Dakikalar ilerledikçe forvet hattımızın fiziksel gücü düştü ve rakip savunmanın içinde kaybolmaya başladılar. Ben Metin hocadan ikinci yarı başlarken Emircan’ı ve Ömer Şişmanoğlu'nu soyunma odasında bırakmasını bekliyordum. Özellikle Tahir Babaoğlu ve Kerim Avcı'nın daha erken oyuna dahil edilmeleri gerekirdi.
Metin Hoca 72. dakikada bu değişikliği yaparak bence oyuna çok geç müdahale etti.
Bu skora rağmen Iğdırspor'un Metin hocayla beraber iyi futbol oynadığını, doğru takım yapısına büründüğünü ve önümüzdeki haftalarda bunun üzerine koyarak gideceğine olan ümidimin arttığını söyleyebilirim.

 

Bu yazı 609 defa okunmuştur.