Baycan Aras

Baycan Aras

baycanaras@hotmail.com

Takım Olmak

01 Kasım 2023 - 08:28

Bir futbol takımında benim için sihirli terim teknik direktördür. Dünyanın en iyi futbolcularını bir araya getirin onların başına sıradan bir antrenör bırakın başarılı olmaları asla söz konusu olamaz. Çünkü kendi seviyelerine hitap eden kaliteli ve kariyerli bir antrenör isterler.
Bir takımda çok iyi futbolcular topluluğu olmayabilir ama çok iyi bir hocanın elinde iyi antre edilmiş disiplinli, oyun planına sadık ve görev bilinci yüksek bir takım yaratılabilir. Zaten iyi antrenör, vasat oyunculardan en yüksek performansı alarak iddialı bir takım haline dönüştürene denir. Iğdırspor sezon başındaki oyun kimliksizliğini terk ederek yeni teknik direktörle bir oyun kimliğine bürünmeye başladı.
Takım savunması oturmaya, pas yüzdeleri yükselmeye, pozisyon üretme sayısı çoğalmaya, hücum çeşitliliğimiz artmaya başladı.
Bence sezon öncesi oyuncuları hocanın seçmemesi ve hocanın kampta olmaması en büyük talihsizliktir. Bu olumsuzluğa rağmen Metin hoca takımı doğal mecrasına sokmaya ve hedefe yürümeye sevk ettiğini söyleyebiliriz.
Eksiklikler de var tabi ki… Örneğin beklerimizin hücuma katılmama eksikleri net gözükmektedir. Orta sahadaki oyuncularımızın birbirine benzer özellikte olmaları yaratıcı bir orta sahadan mahrum olmamıza ve pozisyona girme çeşitliliğimizin azalmasına neden olmaktadır.
Bir de son olarak şunu söyleyeyim, hücum kanat oyuncularımızdan adam eksiltip, sıfıra inip gol ortalarının az olması gözüken önemli eksikliklerdendir.
Rakiplerimizin puan kaybettiği bir haftada eksiksiz yola devam etmek bizim için yarınlara umut veren başlangıç olsun…

 

Bu yazı 399 defa okunmuştur.