Baycan Aras

Baycan Aras

baycanaras@hotmail.com

Teknik Direktör Etkisi

24 Eylül 2023 - 12:31

Teknik heyetteki değişim, genellikle bütün takımlarda olumlu dönüş alır.
Dün Alagöz Holding Iğdırspor'da da bu dönüşü gördük. Teknik direktör Metin Diyadin'in futbol birikimi ve tecrübesi takımımız için büyük bir kazanç.
İlk maçta alınan galibiyetin önemli ve sürdürülebilir bir hale dönüşmesi en büyük dileğimiz. İnegölspor maçında gördüğümüz Iğdırspor, İlker Hoca'nın Iğdırspor'undan çok daha farklı bir formatta oynadı.
İlker Hoca statik bir orta saha, zengin yan pas, set oyununa geçerek pozisyon arayan bir takım görüntüsü veriyordu.
Metin Hoca'nın ön tarafta daha çok koşan, daha dikine oynayan, daha çabuk çıkan, boş sahayı çabuk geçen, topu kendi arasında gevelemeden rakip takımın boşluklarına sızan bir takım oluşturduğunu gördük.
Bunun en büyük nedeni forvetin iki kenarı ile santrafor bölgesinde oynayan yani Emrecan, Mert, Halil İbrahim ve Ömer Şişmanoğlu'nun mobil, hareketli ve çabuk oynama özelliğinin olmasından kaynaklanıyordu.
Maçı dikkatli seyredenler girdiğimiz pozisyonların daha çok yerden, hızlı çıkarak üretildiğini görmüşlerdir. Çünkü ön taraftaki oyuncularımızın hızlı olmalarının avantajını bu şekilde kullandık.
Takım bütünlüğü bu maç özelinde önceki maçlara göre daha iyi durumdaydı. Daha çok koşan, daha çok alan kapatan ve rakibe doğru düzgün net pozisyon vermeden bitirmesi gelecek maçlar için çok önemli.
Kısaca şunu söylemek istiyorum. Bu maçta gol rekoru kırılabilirdi. Bunun en büyük nedeni topu ayaktan çabuk çıkararak oynama, hızlı ve seri biçimde rakip alana inmedir. Bu takımla pozisyon bulmamız daha kolay, bu formatla oynarsak bir de yanına rakibe baskı yapan ve alan daraltan bir takım haline dönüşürsek bu takım bu sene bize keyif vermeye başlar.

 

Bu yazı 599 defa okunmuştur.