Hasan Gürel

Hasan Gürel

hasan.gurel46@gmail.com

Karabağ Zaferi

28 Şubat 2024 - 09:48

Özlemini çektiğim, sürekli iyi ve kötü gelişmelerini takip ettiğim iki kırmızı çizgim var. Birincisi Azerbaycan, ikincisi Iğdır. Orta öğrenim orada geçti. O zamana kadar güzel arkadaşlarım oldu, unutamayacağım anılarım oldu. Canım Iğdır’ın güzel günler göreceğine inanıyorum.
    Azerbaycan Ata yurdum kahramanlık göstererek göğsümüzü kabarttı. Ermenileri Karabağ’dan kovdular. Azerbaycan bağımsızlık mücadelesinin sloganı haline gelen "Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez"dir.
Hukuki ve fiilen Azerbaycan’a ait olan Karabağ topraklarında süren Ermeni kalıntıları elbette temizlenecek ve Azerbaycan, haklı davasında yine zafer kazanacaktır.
Milli egemenliğini kayıtsız şartsız tesis edecek. Şanlı bayrağını tüm topraklarında dalgalandıracaktır.
    Ermenilerin uzun süre bölgede sürünmeleri mümkün değildi. Azerbaycan silahlı gücü, savaşın ardından yoğun bir eğitime devam ediyor. "Yüz yıllık kanayan yara" Karabağ, istiklaline ve hürriyetine kavuştu.  Bunun gururunu Türk dünyası yaşıyor.
   Savaşta yenildiğini kabul ettiğini, savaş taraflarına ve dünya kamuoyuna ilan eden Ermeniler aradan geçen dört yıla rağmen mızıkçılık yaparak, hukuki sorumluluğunu yerine getirmediği gibi, işgal kuvvetlerini Karabağ’ın bazı yerlerinde tutmaya devam etmek istiyor. Bilsinler ki, bu emelleri boşta kalacak.
     Umarım batının bu şımarık çocukları tansiyonu yükseltmezler.

 

Bu yazı 193 defa okunmuştur.