Doğukan Aras

Doğukan Aras

mdogukanaras@gmail.com

Iğdır Şehri Iğdırspor’a Ne Kadar Sahip Çıkıyor?

12 Eylül 2023 - 23:48

Herkesin bildiği üzere Alagöz Holding Iğdırspor, 2. ligde şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olarak lige başladı.
Her ne kadar geride kalan 3 haftada aldığı 4 puanla lige istediği gibi başlangıç yapamasa da ilerleyen haftalarda lige ağırlığını koyacağından kimsenin şüphesi yok.
Peki Iğdır halkı şehrin gururu olan takımlarına ne kadar sahip çıkıyor?
Bilindiği üzere kulüp yönetiminin aldığı kararla yeni sezon öncesinde kombine kart satışına başlandı.
Kulübün belirlediği kombine bilet tarifesine göre protokol tribünü için sezonluk 25 bin TL, maraton tribünü için ise 1000 TL bedel belirlendi.
Tribün kapasitesi hesaplandığında tüm kombineler satılsa dahi Başkan Cantürk Alagöz’ün transfer ettiği bir futbolcunun onda biri dahi etmeyecek bu tutarlar için maalesef Iğdır halkı gereken ilgiyi göstermedi.
Şu ana kadar protokol tribünü kombineleri için satışa çıkarılan 84 biletten 25’i satılırken, maraton tribünü için satışa çıkarılan 2000 biletten ise sadece 150’si satılabildi.
Bir taraftan her türlü engellemelere rağmen çoğu Süper lig takımında bile olmayan tesisleri yaparak Iğdır’ın takımının emrine sunan Başkan Cantürk Alagöz’ün yaptığı fedakarlıklar, bir taraftan da bir kombine bilet alıp takımına destek vermeye imtina eden ancak bunun yanında takım biraz düşük performans gösterdiğinde acımasızca eleştiriden çekinmeyen Iğdır halkı.
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Iğdır’a geldiğinde tesislere geldiğinde söylediği sözlere bire bir şahidim. Fenerbahçe Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan vekili Ali Koç, tesislerde Iğdırspor Başkanı Cantürk Alagöz’e “Başkan, bizi kıskandırmak için mi bizi tesislere getirdin?” demişti.
Hatta en son içeride oynanan Etimesgut Belediyespor maçı için Başkan Cantürk Alagöz’ün davetlisi olarak Iğdır’a gelen Etimesgut Belediyespor Kulüp Başkanı Mesut Şahingöz, Cantürk Alagöz’e TFF 1. lig kulüplerinde bile bu tesislerin olmadığını dile getirdi.
Lütfen biraz daha özveri gösterelim.
Bunu unutmayalım ki Iğdırspor, bu şehirde kimsenin hayal bile edemeyeceği seviyelerde. Bu takım 2. Ligde grubunun en büyük favorilerinden biriyse, kadrosunda Süper lig ve 1.ligde şampiyonluk görmüş futbolcular varsa bari bu fedakarlığı yapanlara saygı gösterelim.
Herkes müsterih olsun. Bu takımın başında Cantürk Alagöz gibi bir başkan olduğu müddetçe Iğdırspor, en geç 3-4 yıl içinde mutlaka Süper lige çıkacak. Ancak Iğdır halkının takımı için yapacağı fedakârlık her şeyden önemlidir.
Iğdırspor’u desteklemek, maç günleri araya torpil koyarak protokol tribününde maç izlemekten ibaret değildir. Lütfen şehrimizi Türkiye’de tanıtan en önemli kurum olan Iğdırspor için fedakarlıktan kaçınmayalım.
 

 

Bu yazı 2592 defa okunmuştur.