Doğukan Aras

Doğukan Aras

mdogukanaras@gmail.com

Iğdır İçin Artık İcraat Zamanı

30 Mayıs 2023 - 17:18

Sonucu büyük merakla beklenen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimleri nihayet sona erdi.
Bilindiği üzere, 14 Mayıs’ta Iğdır’da Yeşil Sol Parti ve AK Parti birer milletvekili çıkardılar. Cantürk Alagöz ve Yılmaz Hun, 28. Dönem Iğdır Milletvekilleri olarak TBMM’de Iğdır’ı temsil edecekler.
Bunun yanında, muhalefetin büyük bir blokla karşısına çıktığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini %52’lik oy oranıyla yeniden kazandı.
Bunun yanında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Iğdır’ı ilgilendiren en büyük yönü hiç şüphesiz Cumhurbaşkanı adayı hemşerimiz Sinan Oğan oldu. Oğan, ilk turda beklentilerin üzerine çıkarak %5,17’lik oy oranını yakaladı.
Sinan Oğan, ikinci tur öncesi Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vererek seçimlerin adeta kilit ismi oldu.
 Şimdi Iğdırlılar arasında Sinan Oğan’ın yeni kabinede önemli bir görev üstleneceği beklentisi var. Birkaç güne bununla ilgili gelişmeleri yakından izleyeceğiz.
Artık seçim rüzgarı sona erdi.
Bundan sonra halkın gözü sorunların çözümünde.
 Iğdır’ın yıllardır bekleyen dağ gibi sorunları var. AK Parti Iğdır Milletvekili Cantürk Alagöz’ün seçim sürecinde ortaya koyduğu vizyon ve verdiği olağanüstü vaatler, vatandaşların fazlaca heyecanlanmasına neden oldu.
 Vatandaşın nabzını ölçtüğümüzde, Cantürk Alagöz’ün özellikle geniş kapasiteli ve yüksek donanımlı hastane vaadi diğer vaatlerinin birkaç adım önünde bulunuyor.
Bunun yanında vatandaşlar, Iğdır’da yüksek işsizliği çözeceğine söz veren Cantürk Alagöz’e sonuna kadar inanıyor.
Dediğim gibi Iğdırlıların Cantürk Alagöz’den beklentisi hayli fazla.
Öyle ki, geçtiğimiz günlerde kendisiyle sohbetimizde seçim çalışmalarına başladığı tarihten bu yana yaklaşık 45 günde 12 bin 500’den fazla sorun çözme talebinin kendilerine geldiğini dile getirdi.
Sorun çok, çözüm tek. Herkes Cantürk Alagöz’e yüklenmiş durumda.
Aslında bu seçimin Türkiye genelinde en avantajlı bitiren illerden birinin Iğdır olduğunu söylersek haksız olmayız.
Seçimlerden güçlü bir şekilde çıkan AK Parti’den Iğdır’da milletvekili seçilen Cantürk Alagöz’ün yanı sıra yine AK Parti’den seçilen İstanbul Milletvekili hemşerimiz Şamil Ayrım ve Cumhur İttifakı tarafından üst düzey bir göreve getirilmesi beklenen Sinan Oğan ile beraber Iğdır, altın yıllarını yaşayabilir.
Başlıkta da belirttiğim gibi seçim süreci ve tartışmaları artık sona erdi. Şimdi Iğdır için icraat zamanı…

 

Bu yazı 1705 defa okunmuştur.