İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

Alagöz Holding Iğdırspor Futbol Kulübü Yeni Futbolcularıyla Üç Puanı Kaptı

16 Ocak 2022 - 21:37

Futbol takımları her zaman kadrolarında bir lider oyuncu olmasını isterler. Bu kural için Süper lig, 1.lig, 2.lig, 3. lig fark etmiyor. Alagöz Holding Iğdırspor’da bu lider futbolcu kesinlikle Batuhan Karadeniz’dir. Batuhan Karadeniz’in liderliğinin yanında Iğdırspor’a değerli hemşerimiz Cantürk Alagöz büyük emekler vererek ekip kurmuştur. Ben sezonun ilk yarısında Alagöz Holding Iğdırspor taraftarlarının morali bozulmasın diye eleştirilerde bulunmak istememiştim.  Ama ilk yarı için diyorum futbolcuları sanki sahaya sürerken zorla sürüyorlarmış gibi bir hava vardı.  Aslında bu futbolcuların çoğu Türkiye çapında kendini ispatlamış sporculardı. Ama yapamadılar. Özellikle Iğdırspor kendi seyircisi önünde oynadıkları maçlardan istenilen sonucu alamamaları ilk yarıyı dördüncü olarak bitirmelerine neden oldu.
Iğdırspor, ikinci yarının ilk maçını kendi saha ve seyircisinin önünde oynaması avantajının yanında ilk kez bir araya gelen futbolcuların bir resmi maçta bir araya gelmesi de önemliydi.  Ben her bir futbolcu hakkında olumlu, olumsuz eleştiriler yapmayacağım ama mevki olarak stoperleri beğendiğimi belirtmek isterim. Ayrıca Teknik Direktör Bayram Toysal’ı tebrik ediyorum. Çünkü maçı çok iyi okudu ve yaptığı her değişiklik takıma katkı sağladı.
İlk maç olduğu için ben eleştiriden uzak bir analiz yapmak istedim. Takım Iğdırspor, Iğdır’ın takımı ama Iğdırlının hiçbir emeğinin olmadığı bir takım. Allah razı olsun, Değerli hemşerimiz Cantürk Alagöz, Iğdır sevdası ile ortaya çıkmış ve Türk spor kamuoyu her fırsatta Iğdır’ı konuşuyor. Aslında değerli hemşerimiz çok iyi niyetli olduğunu biliyorum ama onun iyi niyetinin su istimal edilmesi beni üzer.  İnşallah bu düşüncede birileri olmaz. Bugün takımın %90’ının değişmiş olarak sahaya çıkması, geçmişte transferlerde hata yapıldığını düşündürmüyor değil.
 Peki bu takım şampiyon olur mu?..
Bu soruyu bana sorsalar, ben çok fazla değil 3-4 hafta sonra cevap verebilirim. Aslında şampiyonluk için her fedakârlık yapılmış. Tek korkulan futbolcuların ilk kez bir araya gelmeleri. Ben bu konuda futbolculardan ve oynanan oyundan şampiyonluk yolunda pozitif enerji aldım.  Muhammet Reis’in orta sahada olmaması, sakat olması elbette bir eksiklik olarak görüldü. Her futbolcudan performanslarını önümüzdeki maçlarda masaya yatıracağız ama şimdilik öne çıkan Batuhan Karadeniz ve Muhammet Reis’in 90 dakika sahada olmaları durumunda Alagöz Holding Iğdırspor Futbol Kulübünün yenemeyeceği takım olmayacağını düşünüyorum.
Biraz da Iğdırspor’u destekleyen taraftarlara değinmek istiyorum. Sosyal medyada özellikle gördüğüm bazı yorumlarda acımasız eleştiriler görüyorum. Tabii ki de insanlar yanlış gördüğü durumları eleştirebilir. Ona diyecek sözüm yok. Ancak bu takım sonuçta Cantürk Alagöz’ün taşın değil adeta kayanın altına elini koymasıyla oluşturulan bir takım.
Yani şöyle bir düşünün çok değil bir yıl önce birisi çıkıp, “Iğdırspor seneye 3. ligde oldukça iddialı olacak hatta 2. lig için kıyasıya yarışacak” dese ne düşünürdük acaba? Bence her şeyden önce şehrin takımını bu noktaya getiren Cantürk Alagöz’e her fırsatta teşekkür etmek gerekmez mi?
Elbette Iğdır halkı futbolu seviyor. 20 yıl önce 2. ligde oynadığı dönemlerde de, birkaç yıl önce Arasspor’un üç yıl üst üste 3. ligi son maçta kaçırdığı zamanlarda bunu gördük. Ancak şu anda olduğumuz seviye bambaşka bir seviye. Cantürk Alagöz eliyle inanılmaz yatırımlar yapılıyor ve bir aksilik olmazsa birkaç yıl içinde Iğdırspor adını TFF 1. lig ve Süper Ligde göreceğiz. Iğdırlı olarak bize düşen görev, omuz omuza birlik beraberlik içinde Alagöz Holding Iğdırspor’umuza maddi ve manevi olarak destek olmaktır.


 

Bu yazı 1993 defa okunmuştur.