İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

Cantürk Alagöz’e Iğdırlılar’dan Sonsuz Teşekkürler

26 Şubat 2022 - 22:20

Hemşerimiz, değerli insan Cantürk Alagöz’e  Iğdırlılar olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. O bir Iğdır sevdalısıdır. Iğdır’ı seviyor, Iğdırlı’yı seviyor. Dolaysıyla onu üzmek Iğdırlıyı üzmektir diye düşünerek sözlerime başlamak istiyorum.
  Cantürk Alagöz hemşerimizi tanımazdım. Kendi çabasıyla mücadelesini yapmış, başarmış, kimlerle mücadele ettiğini bilmem ama belli ki çok büyük rakiplerle mücadele ettikten sonra düzenini kurmuş ve bu yerlere gelmiştir. Cantürk Alagöz gibi çok sayıda hemşerimiz olsa da sadece isimlerini duyuyoruz. Ne ederler, ne yaparlar bilmiyoruz.
  Başkalarını bilmem ama bu değerli hemşerimiz tam anlamıyla bir Iğdır sevdalısı. Iğdır’ı, Iğdır halkının tümünü seviyor. Sen, ben demeden, etnik köken demeden herkesi seviyor. Ve herkese de bugüne kadar elinden geldiğince yardımcı olmuş. Kendisinin Alagöz holding Iğdırspor Futbol Kulübü için yaptırdığı tesislerde yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir kahvaltı toplantısı düzenlediler. O toplantıya futbol takımının teknik direktörü Bayram Toysal, Takım Kaptanı Muhammet Reis, spor camiasının yakından tanıdığı yıldız futbolcu Batuhan Karadeniz ve ikinci devre Afyonspor’dan transfer edilen kaleci Bayram Olgun da katıldılar.
  Cantürk bey yaptığı kısa konuşmanın özünde Iğdır’ı ve Iğdırlıları çok sevdiğini, Iğdırlıya karşılıksız hizmetler verdiğini, ancak hakkında tek bir kişi de olsa yapılan olumsuz konuşmalardan, dedikodulardan rahatsızlığını dile getirdi.
  Başta teknik direktör olmak üzere futbolcular da Iğdır halkı ile Iğdırspor’un kaynaşmasını arzuladıklarını ve başarının geleceğine, üst lige çıkacaklarına inandıklarını dile getirdiler. Orduspor’a yenildikleri için üzüldüklerini, Orduspor maçını unutup önümüzdeki 12 maçı kazanıp ligi birinci olarak bitireceklerine inandıklarını dile getirdiler.
Bizde bu düşünceye canı gönülden inanıyoruz ve başarılar diliyoruz.
Futbolcuların antrenmanları olduğu için aramızdan ayrıldıktan sonra aklımıza gelen bütün soruları Cantürk Bey’e sorduk. Öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Açık yürekli, sözünü esirgemeyen öz be öz benim insanım.  Diğer basın mensubu arkadaşlarla konuştuklarına zaman zaman sorularla katılırken, dikkatle Iğdır için düşüncelerini anlamaya çalıştım. Iğdır’dan beklentisini ve Iğdır sevgisinden başka bir arzusu olmadığını sezdim. Başka düşüncesinin olmadığını anladım. Onun Iğdır’a gelmesinden endişe duyanlar varsa korkmasınlar, onun başka düşüncesi yoktur. Yani olsa ne olur ki; her Iğdırlının Iğdır’da siyaset yapmaya da, kendinden söz ettirmeye de hakkı vardır. Cantürk beyin yaptığını yapmak  biraz yürek ister.
 Okullar, spor salonları, Üniversiteye Dişçilik Fakültesi, Iğdır devlet hastanesine PCR testi yapılması için cihazlar, daha bizim bilmediğimiz neler neler...
Bütün bunları kim yapar.
 Geçmişte hükümetler bu kadar hizmetler yapamamıştı.
 Konuştuklarımızın birçoğunu özel olsun, aramızda kalsın diye yazmamak için söz verdiğimiz için yazamıyorum ama etmeyin eylemeyin. Cantürk Alagöz’ü üzmeyin. O Iğdır’ın değeri olduğu gibi Türkiye’nin bir markası olmuş. Alagöz Holding’i, Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübünü Türkiye’de tanımayan bilmeyen kalmamış. Bizim reklamımızı bedava yapıyor. Iğdır değil Doğu Anadolu Bölgesinin insanı, bölgenin sporseverleri kendisine koşuyor.
   Ama bir yerde durmasını, ona yardımcı olmasını, hatta manevi olarak destek olmasını bilmeliyiz. Birde kendimizden uydurmalar yapıyoruz. Bak Cantürk Alagöz, filan adama bu kadar para vermiş, bana vermedi. Ya niye versin, neden versin? Devlet hastası olana yeşil kart veriyor. Bütün hastanelerde bedava muayene oluyor. Gerçekten fakir olanların ihtiyaçlarını karşılıyor. Peki Cantürk Alagöz, iyi niyet gösterdi, birkaç insana yardımcı olduysa bütün Iğdır’a para mı dağıtacak? El insaf. Bana sorsalar bu işi kapatırım. Yardım işini keserim. Çünkü geçmişteki örneklerini bildiğimiz üzere bu işi su istimal eden maalesef çok insan var..
 Kendisi de artık bu işten bıkmış. Onu Iğdır’a yatırım yapmaktan alıkoymayalım. Çok özverili, milli duyguları tavan yapmış bir hemşerimizdir. Allah başarılarını daim kılsın.
 Aslında yazacak, ancak müsaade edilmeyen çok şeyler var. Söz verdik yazmayacağım. Onun önünü kesmek isteyenler, onu üzenlerin kendileri zaten bilir.
Yazıktır…
 Cantürk Alagöz, bir Iğdır’a küserse her şey ortada kalır. Zaten Iğdırspor’a para toplamak için geçmiş dönemdeki Valilerin başkanlığında yapılmak istenen toplantıya kimse katılmadığı için toplantı iptal edilmişti.
  Cantürk Alagöz’ün yaptığı tesislerde kahvaltı yaptık. Sohbetimizin sonunda sıra tesisleri gezmeye geldi. Odalar, salonlar, sauna, tuz odası, jakuzi, fitness salonu, Fin hamamı ve daha birçok konfor. Hakikaten bizi büyüledi desem yeridir. Beş yıldızlı, yedi yıldızlı otellerde konakladığım oldu. Birçoğunda bu tesislerde bulunan gösteriş yoktu. Ayrıca Süper lig de dahil olmak üzere birçok büyük takımın bile böyle tesise sahip olduğunu düşünmüyorum. 
 Cantürk Alagöz, bir Iğdır sevdasıyla gelmiş buralara. Aslında iki amcasından başka burada akrabası da kalmamış. Ancak şimdi akrabası çoğalmış, lütfen onu kırmayalım. Onu üzmeyelim. Onun Iğdır için çok güzel projeleri var. Bırakın onları gerçekleştirsin. O projeler gerçekleşince Iğdır kazanacak. Iğdırlı kazanacak. İşsiz, fakir fukara kazanacak.
 Son olarak Cantürk Alagöz, Allah senden razı olsun. Söylemlerine katılıyorum. Ama bize küsme, kırılma, yatırımlarına devam et…


 

Bu yazı 1291 defa okunmuştur.