İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayının Basın Toplantısından Notlar

29 Ocak 2024 - 22:38 - Güncelleme: 29 Ocak 2024 - 22:53

 Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Ülkü Öcal, Milletvekilimiz Cantürk Alagöz, AK Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, MHP İl Başkanı Hüseyin Ateş, Ülkü Ocakları Iğdır il Başkanı Alpaslan Çelikten ve teşkilatların basınla buluştuğu kahvaltılı toplantıya katıldık.
 Ben yaklaşık 25 yıldır Iğdır Belediyesinde mühendis ve üst düzey görevlerde bulunan Ülkü Öcal’ı tanırdım. Bu basın toplantısında da kendisini tanıttığı gibi Öcal’ın ne derece belediyeciliği içine sindirdiği, Iğdır’ın ve belediyenin sorunlarını ne derece bildiğini bizzat kendinden öğrendim.
 Bir önceki yazımda Ülkü Öcal’ın ailesinden söz etmiştim. Öcal kendisini tanıtırken, “Benim ailem beni mütevazı, saygılı yetiştirmiş. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ben şimdiye kadar yüzsüzlük yapıp ön plana çıkmadım. Ben belediyecilik konusunda her konuya hâkimim ancak şimdiye kadar bana verilen görevleri layıkıyla yaptım. Elimden geldiğince Iğdır’a hizmet ettim. Onun için de ben vicdanen mutlu ve huzurluyum. Şimdi bana belediye başkan adaylığı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edildi. İnşallah kazanıp Iğdır’a en güzel hizmeti vereceğim”
  Iğdır’da görev yapan gazetecilerin sorularını tek tek yanıtlayan Cumhur ittifakı adayı Öcal, “25 yıldır Iğdır Belediyesinde çalışıyorum. Sorunların hepsini biliyorum. Bugün ben Cumhur ittifakının adayı oldum. Cumhur İttifakı, bilindiği gibi iktidardadır. Elbette bir yerel yönetimin başarılı olması için mutlaka iktidar desteğine ihtiyacı vardır. İktidar desteği olmayan bir belediye gününü gün edip basit işlerle uğraşır. İktidar gücü arkasında olan belediyeler ise hizmet eder. O şehri belediyecilikte istenilen seviyeye getirir.
 Bilindiği gibi kayyum döneminde Iğdır’da kanalizasyon ve su sorunu aşağı yukarı çözüldü. Hepimizin malumu. Iğdır’da hava kirliliği var. Hava kirliliği nasıl çözülecek? Bilindiği gibi Iğdır’da hava kirliliği yaz aylarında bile mevcut. Neden biliyor musunuz? Çünkü Iğdır’da toz var. Tozdan kurtulmamız gerekir. Onun için de İl Özel idaresi asfalt şantiyesi kurdu. İl Özel İdaresi ile anlaşıp şehrimizde asfaltlanmamış sokak, yol bırakmayacağız”
  Basın mensuplarının sorularını cevaplarken Iğdır’ın bölgede önemli bir merkez olduğunu belirten Ülkü Öcal, ”Bakın bir Zengezur bölgesini açıldığını düşünün. Iğdır’ın buna alt ve üst yapısıyla hazır olması gerekir. Biz belediye başkanı olduğumuz takdirde Cumhur ittifakı iktidarının gücüyle bu alt ve üst yapıda eksiğimiz kalmaması için gece gündüz çalışacağım” dedi.
 Milletvekili Cantürk Alagöz’e de basın mensupları, Iğdır’ın sorunları ile ilgili sorular ilettiler.
Alagöz, “Ben Iğdır milletvekili olduktan sonra geceleri dört saat uyuduğumda seviniyorum. Bana gelen bütün mailleri tek tek okuyorum. Yani bana sorunlarını ulaştırmak isteyen herkesin sorunlarını tek tek okuyor ve çare arıyorum. Ben bu sorunu olan hiç kimseyi de şahsen tanımam. Iğdırlı olsun yeter”
  Iğdır Devlet hastanesinde doktor eksiği olduğunun sorulması üzerine, “Ben milletvekili olduğumdan beri Iğdır’a 90 tane doktor atadım. Bunlardan bazıları rotasyona tabi olarak gittiler, diğerleri hizmet ediyor. Iğdır’a 400+200 yataklı hastanenin de önümüzdeki ay temelini atacağız. Artık Iğdırlı kısa bir zaman sonra Erzurum, Van, Kars hastanelerine gitmeye mecbur olmayacak”
 AK Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz’da Cumhur ittifakı olarak ince eleyip sıkı dokuyarak adaylarını belirlediklerini belirterek, “Milletvekili adayımızı belirlediğimiz ve seçtiğimiz gibi Belediye başkan adayımızı da kazandırıp halkımıza en güzel hizmeti sunmayı arzuluyoruz. Bir konuyu belirtmekte fayda görüyorum. Iğdır’a bir hastane kurulması konusunda bakanlık kapısını aşındırmama, defalarca Sağlık Bakanına gitmeme rağmen kabul görmemişti. Vekilimiz seçildikten sonra bir kez gitti ve kabul ettirdi. Bir konuya daha değineceğim. AK Parti’nin üst düzeyinde bir yetkili ile görüşürken aynen şöyle dedi: ‘Bizim partide milletvekillerimizin değeri Sayın Cumhurbaşkanımızla kim fazla görüşürse onun değeri daha yüksektir’ Bizde biliyoruz ki; bizim milletvekilimiz en çok Cumhurbaşkanımızla görüşen vekildir”
 Cumhur İttifakı ortağı MHP İl Başkanı Hüseyin Ateş de konuşmasında, “Iğdır Belediyesine çok değerli bir ablamız Cumhur ittifakı adayı olmuştur. Kendisini canı gönülden destekliyoruz ve başarılı olması için parti olarak elimizden geldiğince gece gündüz çalışacağız” şeklinde konuştu.
 Basın mensupları her sordukları sorunun cevabını aldılar. Iğdır için önemli bir adayın, mesleğinde yetişmiş mühendisin aday olduğuna kanaat getirerek toplantıdan ayrıldılar.
 Artık görev Iğdır seçmenine düşüyor. Seçim öncesi vaat edilen hizmetlerin getirilmesini takip etmek de biz basın mensuplarına düşüyor.  
 

 

Bu yazı 567 defa okunmuştur.