İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

Gençler Adına Teşekkürler Iğdır Futbol Kulübü

26 Mart 2022 - 18:37

Dünyanın bu stresli günlerinde Iğdırlı gençlere güzel bir galibiyetle sevinç yaşattıkları için önce Alagöz Holding Yönetim kurulu başkanı Cantürk Alagöz bey başta olmak üzere bütün futbolculara, kulüp yöneticisi, sorumlusu, teknik sorumlusu ve emek sarf eden herkese Iğdırlı sporsever gençler adına teşekkür ediyorum.
 Kahve köşelerinden futbol seyretmek için stada koşan o gençlerin heyecanına galibiyetle cevap vermek gerçekten değer biçilmez bir armağandır.
 Lider Düzcespor’a aylardır bilenen Iğdırspor, gerçekten ligin en iyi maçını oynadı desem yeridir.
  Muhammet Reis’in orta sahada basmadığı yer bırakmaması, İbrahim Alan’ın forvette defans oyuncularına kabus olması, defansın hiç hata yapmaması, dakikalar ilerledikçe Düzcespor’a zor anlar yaşattı. İkinci yarıda Iğdırspor galibiyet için ne varsa yaptı. Toplar direkten döndü, çizgiden çıktı. Nitekim 90+3’te Erdem Onur Beytaş, ceza sahası içinde buluştuğu topu güzel bir plase ile direğin dibinden filelerle buluşturdu. Aslına bakarsanız her futbolcu olağanüstü oynadı desem yeridir. Sahada ter döken, onları hazırlayan herkese Iğdırlılar adına teşekkür etmek istiyorum.
 Ancak bir kişi var ki, ona ne kadar teşekkür etsek azdır. Geçen yıl bu zaman hayalini bile etmediğimiz 3. lige bizi çıkaran ve büyük hedefleri olan Iğdırspor Futbol Kulübü Başkanı Cantürk Alagöz beye ne kadar teşekkür etsek azdır. Gerçekten Iğdır’ı, Iğdırlı’yı, Iğdır gençlerini seven böyle bir şahsiyet ben tanımıyorum. Cantürk Alagöz, Iğdır için her fedakârlığı yaptı. Hiçbir karşılık beklemeden Iğdırspor’a verdiği desteğin yanında Dişçilik Fakültesi binası, Avrupa standartlarında bir ilköğretim okulu yapma sözünü vermişti. Ancak onu bizler Iğdırlılar biraz üzüyoruz gibi geliyor bana.
 Biz Iğdırlı olarak ona yardımcı olacağımıza onun önünü kesmenin hesaplarını yapıp duruyoruz.
Onun Iğdır için yaptıklarını saysak hesabını kitabını tutamayız. Iğdırspor Futbol kulübüne bir sosyal tesis yapmış ki süper lig takımlarının birçoğunda bulunmayan bir tesis. Geçenlerde gidip gezmiştik. Görenleri hayran bırakıyor. Bu hemşerimize her zaman minnet duymamız gerekirken madden beklentisi yok ama en azından manevi olarak destek verirsek, bölgemizi değil, bütün Türkiye’yi kıskandıracak yatırımlarla Iğdır’ı şaha kaldıracaktır.
 Küçük yerlerde dedikodu çok olur. Kahve köşelerinde her kafadan bir ses çıkar. Ama üretim, plan, proje olmaz. Iğdır’ımızı seven bir değerli hemşerimiz çıkmış, dişiyle tırnağıyla bir yerlere gelmiş ve Iğdır’a gelerek ben Iğdır’ımı seviyorum diyor. Gözü kara bir şekilde yatırım yapıyor, yardım yapıyor. Bizler onun iyi niyetini su istimal ediyoruz. Yapmayın beyler, onu bulduğunuzda gençler ellerinden, büyükler de anlından öpsün.
O bizlerden maddi bir destek beklemiyor, bu kadar fedakarlığı karşısında ona manevi olarak destek olalım. İkide bir onu açıp rahatsız etmeyelim. Bırakalım Iğdır’a yapmayı planladığı yatırımları gönlünce yapsın.
  Ayrıca Iğdır halkından ziyade devletinde onun yapacağı yatırımlar konusunda önünü açması gerekir. Okul yapacak arsa sahibi arsasına iki üç kat daha fazla fiyat istiyor. Sosyal tesis yapmış, oradaki arsada da problem görünüyor. Acaba belediye, valilik bu arsa konusunda nedense sorunu çözmüyor. Bu tür sorunları duydukça, öğrendikçe gerçekten üzülüyorum.
 Demek ki; Iğdır’ın sahibi yok. Iğdır’a kapılar açılacak, Iğdır’ın yatırımlara ihtiyacı var. Cantürk Alagöz gibi iş insanlarının neden önüne engeller çıkarken kimse sesini çıkarmıyor. Nasıl olsa Cantürk Alagöz’ün parası var gitsin çözsün düşüncesi kökten yanlış düşüncedir.
 Başa dönersek Iğdırspor inşallah ikinci lige çıkar ve daha da üst liglerde Iğdırspor’u görürüz. Bu saygıdeğer hemşerimize de gereken manevi desteği veririz.
Son olarak grubun lideri Düzcespor’u ezici bir oyunla 1-0 yendiği için bütün futbolculara, teknik kadroya ve en çok da Cantürk Alagöz beye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.


 

Bu yazı 1073 defa okunmuştur.