İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

İş ve Aş İçin Mutlaka İktidar

28 Şubat 2024 - 15:14

37 yıldır gazetecilik yapıyorum. Gazetecilik konusunda muhabirlik, köşe yazarlığı, gazete sahipliği hangi bölüm desem orada ben var oldum. Bu mesleğin sıkıntılarını ve meşakkatini neyi varsa yaşadım.
  Şöyle bir özeleştiri yapıyorum. Meslek bana ne verdi, benden neyi aldı diye?
 Öncelikle mesleği çok sevdim. AA, İHA’nin yıllarca muhabirliğini yaptım. Övünmek gibi olmasın da hep başarılı oldum. Gerek Iğdır ilime yaptığım haberlerle gerekse çalıştığım kurumlarda gösterdiğim gayret özveriyle…
 Devletimi sevdim. İdarecileri kırmadan, elimden geldiğince onlarla uyum içinde yöreme, bölgeme yararlı haberler yapmaya gayret ettim. Siyasilerle iyi ilişikler içinde Iğdır’ıma faydalı olmaları için elimden geldiğince doğru hedefler göstermeye gayret ettim.
  Şimdi günümüze geldik. Önümüzde bir mahalli seçim var. Bu seçim için Iğdır’da oturan Karakoyunlu ilçemin değerli insanları, arkadaşlarım, dostlarım beni belediye meclis azası adayı gösterdiler. Ben önce bu teklifi kabul etmedim. Ancak kırmadığım dostlarımın ısrarını geri çeviremedim. Şu anda Belediye Meclisi için Cumhur ittifakının adayı Ülkü Öcal’ın kontenjanından adayım. İnşallah Ülkü Öcal’la birlikte kazanıp Iğdır’a en güzel hizmetler sunmak amacındayım.
Iğdır’a bir şans doğmuş. Cantürk Alagöz gibi Iğdır sevdalısı bir hemşerimizi14 Mayıs’ta milletvekili seçmiştik. Şu anda Iğdır için kendisini feda ediyor. Maddi, manevi her türlü imkanı varken, gelip Iğdır halkının hizmetine imkanlarını sunuyor. Bu saygıdeğer vekilimizi yalnız bırakmak insanın kendine ihaneti olur diye düşünüyorum. Bende bu görevi kabul ederken, bu değerli hemşerimiz gelip Iğdır halkına hizmet ediyor da biz neden onunla birlikte elimizi taşın altına koymuyoruz diye düşünerek kabul ettim.
 SEÇİMİ KİM KAZANIR? NEDEN?
Eskiden Iğdır’da seçim ırkçılık üzerine yapılırdı. Yani bir parti Türk, bir parti sanki Kürt olarak seçime giriyordu. Bu seçimde Cumhur ittifakının adayı Ülkü Öcal, “Ben Iğdırlının tümünün adayıyım. Benim için Iğdır’a hizmet ön planda gelir” diyor.
 Seçildiği takdirde Iğdır’a hangi hizmetleri getirebileceğinin hesaplarını yapıp mücadelesini vereceğini söylüyor.
 Iğdır’daki gençlerin işsizlikleriyle, istihdamıyla mücadele edeceğini anlatıyor.
  Yıllarca belediyede hizmet ettiğinden dolayı belediyenin her türlü sıkıntısını beynine nakşetmiş. Kendisine belediye hizmetleri ile ilgili bir soru sorulduğunda sanki günlerce o sorunun cevabını ezberlemiş gibi sorunları ve çözümlerini bir çırpıda dile getiriyor.
  İşte bu adayın Iğdır’da kazanması gerekir. Rakibi ırkçılıktan, klişeleşmiş insan haklarından söz ederken, Cumhur ittifakı adayı çözüm yollarından söz ediyor.
  Ben takip ediyorum. İnsanlar günümüzde problemlerinin çözümüyle mücadele ediyorlar. Yüzlerce Kürt vatandaşın sorunu var ve milletvekilinden yardım istiyorlar. Milletvekili de hiçbir insana “senin ırkın ne? Nerelisin?” diye sormadan elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.
Ben yüzlerce Kürt kardeşlerimizin sorunlarını çözdüğüne bizzat şahidim.
Ancak hiçbir insanın rencide olmasını kimse istemediği gibi bizde istemiyor ve bu konuda isim açıklamıyoruz.  
Tabi bu konuda en hassas olan Cantürk Alagöz vekilimizdir.
 Şunu söylemek istiyorum. Irkçılıkla siyaset yapanlar; sağlık sorunu olan, işsizlik sorunu olan, maddi sorunu olan hangi vatandaşın yarasına merhem olmuşlar?
 31 Mart gelip geçecek. Sorunu olan, beklentisi olanlar, Cumhur ittifakı kazandığı takdirde gelip zaman içinde sorunlarına çözüm bulabilecekler.
Cumhur ittifakı adayı kazanmazsa, kim hangi yüzle gidip Cumhur ittifakı hükümetten yardım talep edecek?
 Sandık önünüze konacak. Karar Iğdır halkının.
 

 

Bu yazı 576 defa okunmuştur.