İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

Teşekkürler Iğdır… Teşekkürler Cantürk Alagöz…

18 Mayıs 2023 - 08:54 - Güncelleme: 18 Kasım 2023 - 11:02

Iğdır güzel bir seçim süreci yaşadı. Bu süreçte ufak tefek sürtüşmeler olsa da sağ duyu önemli bir olayın olmasını önledi ve huzurlu bir seçim süreci ve seçim geçirdi Iğdır.
 Sonuçlara gelince, Iğdır için en hayırlısı olduğunu düşünüyorum. Kabul etmek gerekirse Iğdır’ın gerçeği bundan ibarettir.
Bizim mahalli kafamıza göre tabii…
Ama birde ülke gerçeği var. İktidarla birlikte olmazsan asla merkezi yönetimden istediklerini alamıyorsun. Bizde seçimden seçime Azeri, Kürt, terekeme, göçmen v.s oluyoruz. Seçim geçince de gerçeklerle, hayatla yüz yüze kalıyor ve ne yapıp ne edeceğimizi bilemiyoruz.
 Yani çoluk çocuğumuz iş, aş istiyor cevap veremiyor ve çaresizlik içinde çırpınıp öylece kalıyoruz.
 Başlık olarak “Teşekkürler Iğdır” dedim. Bu seçimde akıllı bir hareket yaparak çoluk çocuğumuzun istikbalini düşünecek bir adaya ırk, mezhep ayrımcılığı yapmadan oy verdik ve kazandırdık.
 Yine “Teşekkürler Cantürk Alagöz” dedim. Cantürk Alagöz, ilk kez üç yıl önce Iğdır’a geldi. Iğdırlı gençlerin önünü açacağını ve onlara istihdam sağlayacağını söyleyerek projeler üretmeye başladı. Öncelikle gençlerin kahve köşelerinden spora yönelmesi için Iğdırspor’u 3. lige çıkardı. Bilindiği gibi takım 3. ligde de şampiyon olmak üzere. Büyük bir sürpriz olmazsa takım seneye 2.ligde mücadele edecek. Cantürk Alagöz, kurduğu Türkiye çapında ses getiren takımın yanı sıra alt yapı için de önemli hocalar getirdi. Alagöz Holding Iğdırspor U-18 ve U-16 takımları kendi kategorilerinde bölgesel ve ulusal düzeyde mücadele ediyorlar. Ayrıca alt kategori takımlarda oynayan gençlerin hepsi de Iğdırlı. Bu da gösteriyor ki, birkaç yıl içinde Iğdırlı gençleri hem Iğdırspor’un A takımında hem de üst düzey profesyonel takımlarda görmeye başlayacağız.
 Yatırımlara gelince… Cantürk Alagöz’ün kendi holdingi bünyesindeki yatırımların dışında birde iktidar milletvekili olarak da getireceği yatırımlar vardır. Seçim sürecinde her ne kadar iktidar olacağız, bunu yapacağız, şunu edeceğiz demese de artık parlamentoda çoğunluğu almış bir ittifakın milletvekili olarak Iğdır’a çok büyük hizmetleri olacağına eminim.
 Yatırım, hizmet konusunda verdiği sözlerin hepsini yapacağına eminim ve yapacaktır. Cantürk Alagöz Iğdır’a döndüğü günden itibaren bir hedefi vardı. Bence onu gerçekleştirmede bir adım ileri gitti. Bu ırkçılık illetini kırma konusunda önemli bir adım attı. Onun için Iğdırlı olmak ve Iğdır’a hizmet etmek çok önemli. Salı günü Karamanspor ile şampiyonluk maçı oynadık. Alagöz Holding Iğdırspor’un maçı kazandıktan sonra gençlerin ne kadar mutlu olduğunu görenler, inanıyorum ki Cantürk Alagöz’e binlerce kez teşekkür etmişlerdir.
 Iğdırlının bu birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Cantürk Alagöz, ilk adımı attı. Artık bu birlik beraberlik hizmetler geldikçe, verilen sözler yerine geldikçe daha da pekişecek. Seçim zamanlarında izliyorum. Fanatik parti taraftarları, evlerine ekmek götürmeye gücü yetmeyen gençlerden oluşuyor. O gençlere ekmek kapısı açılırsa onlar da duygularını seçimden seçime okşayan ve hayal kırıklığına uğratanları terk ederek Iğdır’a can yandıran Cantürk Alagöz gibileriyle beraber olacaklardır.
 Ben parti filan tutmam. Seçim öncesi adaylar belli olmadan bir anket şirketi beni aradı. Aşağı yukarı yarım saat benimle mülakat yaptılar. Bana hangi partiye oy vereceğimi sordular. Bende Iğdır’ın menfaatleri doğrultusunda hangi parti aklıma uygun aday gösterirse ona oy vereceğim demiştim. O anketi yapan bana ısrarla sorular sorduğunda ben Iğdır ve bölgesini kendisine anlatmıştım. En sonunda “Siz ne iş yapıyorsunuz?” diye bir soru sorduğunda ben de “36 yıllık gazeteciyim” demiştim. O anketör gülerek, “Beyefendi bunu baştan söylesenize. Bende bu Iğdırlılar ne güzel şeyler söylüyor” demişti.
 Tabi Iğdır’da Cantürk Alagöz kazandı milletvekili oldu iş bitti ile olmayacak. Bölgemizde her an her gelişme olabilir. Bakın Azerbaycan ile Ermenistan arasında daha dün önemli görüşmeler oldu. Yarın Zengezur dehlizi açılması, Ermenistan sınırlarının açılması gündeme gelir ve açılırsa acaba neler yapabileceğiz? Siz bakmayın Fatih Portakal’ın “Azerbaycan bizim dostumuz değil. Aliyev, Rusya’nın güdümündedir” dediğine. Azerbaycan bizim dostumuz değil, Azerbaycan bizim özümüzdür. Dini bir, kanı bir milletin bizim dostumuz olmadığını söyleyenler şapkalarını koyup önlerine düşünsünler. Türk Dünyasının ayağa kalktığı bu dönemde o lafları sarf etmek insanı gerçekten şüpheye düşürüyor. Bu ülkede bu zihniyet olduğu için sol kesim asla iktidar olamaz.
  Iğdırlılar olarak güzel bir seçim süreci ve seçim sonucu yaşadık. Iğdırsporumuz da şampiyon olunca çifte bayram yaşıyoruz. Bir aksilik olmazsa inşallah pazar günü çifte kutlama yapacağız.
 Sağ olasın Iğdırlı… Sağ olasın Cantürk Alagöz.. 

Bu yazı 1516 defa okunmuştur.