İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

Üzüldük Ama Çok Teşekkürler Cantürk Alagöz Başkan

25 Mayıs 2022 - 23:12

Alagöz Holding Iğdır Futbol kulübü İskenderunspor’a penaltı atışları sonucu elendi. Her Iğdırlı gibi bizde çok üzüldük. Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü için olmaması gerekirdi ama oldu. Ancak futbolda bunlar var. Dünyanın sonu değil, üzüldük, hem de çok üzüldük. Zaman geçer bu üzüntülerimizi elde edeceğimiz başarılarla unuturuz inşallah. Bu üzüntülü anlarımızı beynimize not eder yıllarca bu duyguyu, bu heyecanı anlatıp hatalardan ders almaya çalışırız.
 Şimdi gelelim işin özüne. Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübünün başkanı değerli hemşerimiz Cantürk Alagöz bu kulüp için her fedakarlığı yaptı. Birçok süper lig takımlarında olmayan imkanları futbolcuların önüne serdi. Siz şampiyon olun dileyin benden ne dilersiniz misali 3,, 2. ve hatta 1. lig kulüplerinde olmayan tesis ve imkanları futbolculara sundu.
  Sonuç bilindiği gibi finalde elendik.
 Peki Cantürk Alagöz kaybetti mi? Bana göre kaybetmedi.  Cantürk Alagöz Iğdır’da her kesimi birleştirdi. Iğdır’da yaşayan herkes Iğdırlı olduğunun farkına Cantürk Alagöz sayesinde vardı. Iğdırlı Alagöz Holding Iğdır Futbol kulübünü sahiplendi. Maçlarını takip etti. Gençler Alagöz Holding Futbol Kulübünün maçlarını heyecanla takip ettiler. Kazanınca sevinç, mutluluk naraları sokaklara taştı. Iğdır’da konvoylar oluşturulup cadde sokaklarda saatlerce eğlendi insanlar.
 Esnafa heyecan geldi. Ekonominin bu sıkıntılı günlerinde esnaf Iğdırspor’u konuşup stresten kurtuldu. Cadde ve sokaklar, Iğdırspor flamaları ile doldu taştı.
 Daha Iğdırspor’un elendiği saatten dakikalar geçmiş. Hiçbir yetkili ile konuşmadan bu satırları yazıyorum. Devam edilecekse kaleci, hem de iki kaleciye ihtiyaç var. Iğdırspor sezonun başından beri iyi bir kaleci getirmiş olsaydı biz play-off’a kalmadan şampiyon olurduk diye düşünüyorum.
 Birde takım gençleşmesi gerekir. Yaşlı futbolcular 60’ncı dakikadan sonra maçtan düşüyor. İleriki günlerde takımla ilgili kritikler mutlaka yapılacaktır. Şimdi sıcağı sıcağına bozuk morallere ecir vermeyeyim.  Üzüldüğüm bir insan var onun hakkını vermek isterim. Teknik direktörümüz Bayram Toysal. Bayram hoca takımın başına ilk baştan gelip takımı kurmuş olsaydı inanıyorum ki, bugün ligi birincilikle bitirip şampiyon olmuş olurduk.
 Bundan sonra Cantürk Alagöz Başkan ne karar alır bilmiyorum. Ama onun emeğini her Iğdırlının boynuna bir borç olarak yazıyorum. İnşallah bu emeğinin karşılığını iyi niyetinin karşılığını bir gün alır. Çünkü o Iğdır’ı bir Iğdırlı olarak seviyor.
  Yine de ben bir Iğdırlı gazeteci olarak Başkan Cantürk Alagöz’e binlerce teşekkür ederken, Iğdırlıyım, Iğdır sporluyum deyip özellikle son günlerde Play-off döneminde destek olan, Ankara’ya taraftarları götürmek için firmasındaki bütün otobüsleri tahsis eden Hasan Aras beye, diğer firmalardan araba tahsisi eden Iğdırlı hemşerilerimize sonsuz teşekkür ediyorum.


 

Bu yazı 909 defa okunmuştur.