İsmail Aras

İsmail Aras

guvengazetesi@gmail.com

Yıllar Sonra Profesyonel Ligde Iğdır’da İlk Maç

07 Kasım 2021 - 18:28

Iğdırlı futbolu sever. Iğdır ikinci ligde yıllar önce oynamış takım.  Futbolla yakinen ilgilendiğim için biliyorum. Profesyonel ligde takımları tutmak çok zor.  Ben Iğdırspor’u 3. lige çıkaran ve her türlü masrafını üstlenen Cantürk Alagöz beye bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. 
Iğdır’da oynanan maça gittim ve Iğdırlıların mutluluğunu, heyecanını bizzat yerinde gördüm.
Iğdırspor 3. lige çıktı ama bilindiği gibi stat hazır değildi. Şimdi stat hazırlanıyor. Eksikler tamamlanıyor. Hepsine eyvallah, ancak bazı eksiklerin göz ardı edilmemesi gerekir. Bu eksikliklerde biz seyircilerden kaynaklanıyor. Vatandaşların maç izlemeye giderken mutlaka yerini bilmesi, duracağı yeri bilmesi gerekir. Mesela Iğdır’ın 3. ligde, 2. ligde olduğu yıllarda gazeteciler için bu kadar profesyonel hazırlık yoktu. TSYD alt liglerde bu kadar etkili değildi.  Ancak basın için daha kolaydı ve gazetecilerin çalışmalarına imkan sağlanıyordu. Maç başlamadan takımların kadroları A4’e baskılı bir şekilde gazetecilere dağıtılırdı. Gazetecilere ayrılan yerde kimsenin oturmasına müsaade edilmezdi.
  Şimdi yolgeçen hanı olmuş. İsteyen gelip istediği yerde oturuyor. Güya gazetecilere ayrılan yerde adam gelip oturuyor birde yer ayırıyor. Buranın sahibi var diye.
 Bu konuda kimseyi suçlamak istemem. Ancak federasyon kulübe maddi ceza yazarsa ona çok üzülürüm. 
 Bugün kulüpler maddi sıkıntı içindeler. Her gün gazetelerde kulüplerin futbolcularının parasını ödemediği için antrenmana çıkmadıklarının haberlerini okuyoruz. Iğdırlılar olarak Cantürk Başkanın fedakârlığını suiistimal etmeyelim diyorum.  Bilindiği gibi geçmişte Iğdırspor’a maddi destek amacıyla yapılan yemekli toplantılara katılım olmamıştı. Bugün eğer bu imkan bize Iğdırlı olan bir hemşerimiz tarafından sağlanmışsa ona teşekkürlerimizi bildirmemiz ve en azından manevi olarak neler yapabileceğimizin bilinciyle hareket etmemiz gerekir.
 Şu anda takımımız 19 puanda ve üçüncü sırada. Eğer sezon başından beri Iğdır’ın sahası hazır olsaydı bugün liderdik. Bugünkü maçı dışarıdan oynamış olsaydık belki bu maçı kazanamayacaktık. Sahamız tam hazır olmasa da en azından Iğdır’da maçın oynanması şimdilik bir şans. Yetkilileri, görevlileri zor duruma düşürmeyelim diyorum. Biz maçı nerde izlememiz gerekirse orada izleyelim. Mutlaka ben protokol tribününde veya olmamam gereken yerde olalım diye ısrar edersek o zaman takımımıza da, kulübümüze de zarar veririz.
 İlk maç olduğu için özellikle organizasyonda eksiklerimiz fazlaydı. Umarım herkes ilk maçtaki noksanlıklardan ders çıkarır. Iğdır’a yakışır bir saha ve seyirci organizasyonu ile gelecek maçların hazırlıklarını şimdiden yapar.
 İlk maç olduğu için futbolcularımızla ilgili eleştiri yapmayacağım. Her bir futbolcumuzu tebrik ediyorum. Özellikle ağabeyi rolünü üstlenen Muhammed Reis’i çok beğendim. Diğer futbolcularımız birbirinden değerli maç çıkardılar. Oynayan her iki kalecimizde birbirinden önemli kurtarışlar yaptılar. Bu arada İlker Avşar’ın attığı skoru belirleyen golü unutmamak gerekir.
Haftaya 3 puan önümüzde yer alan Düzcespor ile zorlu bir deplasmana çıkacağız. İnşallah futbol şansı da yanımızda olur ve üç puan alırız. Çünkü bu yetenekli kadro ve başarılı hocamızla bunu başaracak güçteyiz.

 

Bu yazı 1265 defa okunmuştur.