Baycan Aras

Baycan Aras

baycanaras@hotmail.com

Büyük Kaptan'a Veda

21 Ağustos 2023 - 08:39

İnsan hayatının bütün vedalarında hüzün, üzüntü, göz yaşı ve büyük bir ayrılık vardır. Cumartesi günkü Muhammet Reis'in vedasında ise bütün bunlarla beraber başarı vardı, gurur vardı, alın teri vardı ve yeni bir sayfaya yelken açış vardı. O artık dünün futbolcu Muhammet Reisi; bugünün ise teknik direktör adayı olan bir Muhammet Reis olacaktır.
Ben de aktif futbol hayatımda hep 10 numara pozisyonumda oynadığım için 10 numaralara bakış açım hep özeldir. Öyle ya takımın aklı, oyunu yönlendiren, takım organizasyonunu oluşturan ve herkesin her an bir şey beklediği pozisyonun adıdır 10 numara. Bütün bu özellikler Muhammet Reis’te var idi. Bana soracak olsanız bir sezon daha Reis ile devam ederdim. Ettikçe de onun ne kadar takıma katkı yaptığını hepimiz görecektik. Ama kendisi böyle bir veda kararı aldı ise biz de bu kararına saygı duyarak bize yaşattığı görsel şov ve şampiyonluğa katkısından dolayı teşekkür eder, en içten başarı dileklerimizi iletiriz.
Iğdırspor’a gelince sezon başı yüklemelerin ardından çok büyük görsel şölen beklemiyordum ama alınan oyuncuların kağıt üzerinde kaliteli ayaklar olması bizi maça koşarak götürdü. Ama analiz olarak şunu söyleyebilirim orta saha ağır ve kendi ekseninde topu gezdirerek alan bulmaya çalışan, dikine oynamaktan  ziyade kısa ve yan paslarla zaman geçiren bir orta saha profili gördük. Ömer Şişmanoğlu çok iyi bir santrafor ama Tahir Babaoğlu’nun ben kolay kolay formayı vermeyeceği kanaatindeyim. Bu takım bir arada oynadıkça fizik, güç ve kondisyonu düşmedikçe daha iyi bir seviyeye geleceğinden kuşkum yok ama mutlaka takım sinerjisini yüksek tutup sahanın her noktasında baskı yapan bir takım kimliği oluşturmak esas olmalıdır. Takımın bütçesinin yüksek olmasının getirdiği bol alternatifin olması 2. lig seviyesinin üstünde bir takım kurulması hedefimizin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Cantürk Başkan bir hocanın isteyeceği en iyi kadroyu oluşturdu ve elini taşın altına soktu. Şimdi sıra yeşil sahada yeteneklerini gösterecek teknik heyet ve futbolcularda.
Haydi bismillah diyelim…..

Bu yazı 1022 defa okunmuştur.