Baycan Aras

Baycan Aras

baycanaras@hotmail.com

Yeni Sezon ve Iğdırspor

02 Temmuz 2023 - 16:59

Güven Gazetesi’nin bu köşesinde yıllar önce başladığım futbol yorumculuğuna Alagöz Holding Iğdırspor'un 2.lige çıkması ile beraber tekrar dönmenin mutluluğunu yaşıyorum.
Iğdırspor'un eski bir futbolcusu olarak gönlümüzü verdiğimiz Iğdırspor’umuzun maç analizi, teknik ve taktik oynadığı sistem, futbolcu sistem uyumluluğu veya uyumsuzluğu, takımın ihtiyaç duyduğu noktalar, eksi ve artı taraflarını objektif bakış açısı ile ortaya koymaya çalışacağım.
Cantürk kardeşimin Iğdırspor'a dokunuşu ile beraber yarattığı sinerji, eski bir Iğdırspor’lu futbolcu olarak bizlerde heyecan yarattı. Bu heyecan ile beraber biz de kaleme sarılarak gönlü ve eli zengin başkanımıza destek olmaya karar verdik.
Aslında Iğdır tam bir futbolcu fabrikası olabilecek bir coğrafi konuma sahip. Bizim Iğdırspor’da oynadığımız yıllarda (1985-1986) tek bir yabancı futbolcusu olmadan şampiyonluğa oynayan bir takımımız vardı. Hiçbir transfer ücreti almadan futbol ayakkabılarımızı kendimizin aldığı, amatör ruh ve Iğdır sevgisinin yoğun olduğu bir dönemin bir neslin çocukları idik. Deplasmanlarda arabaya mazot koyma noktasından tutun da kaldığımız oteller ve yediğimiz yemeklere kadar çok dikkat ettiğimiz dönemleri yaşadık ama şimdi imkanların bol olduğu, transfer ücretlerinin yüksek olduğu, deplasmanların uçak ile 2 saate indiği, tesislerin yüksek konforla donatıldığı, şampiyonluk için yüksek bütçelerin ayrıldığı bir Iğdırspor gerçeği ile karşı karşıyayız. Iğdır'a o yokluktan bu varlığa dönüş dokunuşunu başlatan değerli iş insanı, başkanımız ve kardeşimiz Cantürk Alagöz'ü adeta pamuklara sararak korumak her Iğdırlının görevidir. Çünkü Iğdır'ın ikinci bir Cantürk Alagöz'ü yoktur. Muhteşem Iğdır taraftarı ile bütünleşecek Iğdırspor ile umutlarımızı PTT 1. lige taşıyacağından şüphemiz yoktur. Tekrar görüşmek dileği ile…
Sevgi ve Saygılarımla...
Baycan Öğretmen

 

Bu yazı 1129 defa okunmuştur.