Dr. Derya Akdemir

Dr. Derya Akdemir

drderyaakdemirr@gmail.com

DIŞARIDAKİ GÜÇ

10 Şubat 2021 - 18:43

Ben Türküm elbette Türklüğü savunmalıyım. Bu ayrıştırmak anlamına gelmiyor. Ülkemin sınırları içindeki tüm vatandaşlarımıza eşitiz. Gidip  de Japon’u, İngiliz’i, Yunanı anlatacak durumda değilim. Elbette ki Türkiyemi ve insanlarını yazıyorum.
Gaçagac dönemi bölgede Ermenilerce öldürülen insanlar Türk diye soykırıma uğradı. Ayrıt edilmeden...
Beni iyi tanıyan çok iyi bilir ki hayatım boyu birleştirici güç oldum toplumda.
Alevi de, kürt de, çerkez de, laz da vs... bu ülke sınırları içinde eşit hak ve hukuka sahipse elbette bir bütündür. Kimse Devletten büyük değil...
Bir yazı veya durum ortadaysa onu iyi sentezlemek gerek.
Biz sınırlarımız içinde kin nefret olmadan yaşıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti’ne saygı duyan, bayrağımın altında huzurla yaşayan, Milli değerleri Türkiye diye kabul edip, bu topraklara saygı duyana saygı duyarız. Duymayana ise kusura da baksanız, saygı duymamızı beklemeyin...
Kardeş kardeşe silah doğrultmaz, kanunu hiçe saymaz.
Askere, polise saygı duyar. Taş, kurşun vs. atmaz.
Bu ülkede tarihten bugüne farklı etnik gruplardan Cumhurbaşkanı, Başbakan, Vekil, Hakim, Savcı, Öğretmen... seçilip, atanıp görev yapıyorsa, kimse eşitsizlikten bahsetmesin bana, komik olur.
Eğer ki ezilenden bahsedeceksek, Alevileri yıllarca siyasi güçler öteleyip dışladı. Farklı kimlikler oluşturmaya çalıştı kulaktan dolma saçmalıklara inandırdılar halkımızı. Araştıran okuyan bilen insanlar ise Alevilerin gerçek Türkler olduğunu biliyorlar. Gaçagac döneminde kimliklerini saklayarak bu topraklarda kalan Ermeniler Alevilerin kimliklerini kullanıp, lekeleyip onları kirletti. Bu ayrıntıyı iyice anlamak gerekmekteydi. Bu haksızlıklara uğramalarına rağmen ne devlete ne devletin organlarına karşı çıkmadılar, isyan etmediler. Huzurla bu topraklarda yaşadılar. Dahası savaşlarda en ön kulvarlarda bu devlet için can verdiler.
Sen devletimin kanunlarını hiçe sayarsan bende seni hiçe sayarım alınmaca yok.
Dış güçlerin kirli oyunlarına gelmeyin. Onlar her zaman böl, parçala, yönet taktiği yaptılar. Elbetteki bu hevesleri kursaklarında kalacak. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacak.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE


 

Bu yazı 1154 defa okunmuştur.