Dr. Derya Akdemir

Dr. Derya Akdemir

drderyaakdemirr@gmail.com

Dışarıdaki Hain Güç

19 Temmuz 2021 - 18:42

Ben Türküm. Elbette Türklüğü savunmalıyım. Bu ayrıştırmak anlamına gelmiyor. Ülkemin sınırları içindeki tüm vatandaşlarımıza eşitiz. Gidip de Japon’u, İngiliz’i, Yunan’ı anlatacak durumda değilim. Elbette ki Türkiye’mi ve insanlarını yazıyorum.
Gaçagac dönemi bölgede Ermenilerce öldürülen insanlar Türk diye soykırıma uğradı. Ayırt edilmeden...
Beni iyi tanıyan çok iyi bilir ki hayatım boyu birleştirici güç oldum toplumda.
Alevi de, Kürt de, Çerkez de, Laz da vs... bu ülke sınırları içinde eşit hak ve hukuka sahipse elbette bir bütündür. Kimse Devletten büyük değil...
Bir yazı veya durum ortadaysa onu iyi sentezlemek gerek.
Biz sınırlarımız içinde kin nefret olmadan yaşıyoruz.
Türkiye Cumhuriyetine saygı duyan, bayrağımın altında huzurla yaşayan, Milli değerleri Türkiye diye kabul edip, bu topraklara saygı duyana saygı duyarız. Duymayana ise kusura da baksanız, saygı duymamızı beklemeyin...
Kardeş kardeşe silah doğrultmaz, kanunu hiçe saymaz.
Askere, polise saygı duyar. Taş, kurşun vs. atmaz.
Bu ülkede tarihten bugüne farklı etnik gruplardan Cumhurbaşkanı, Başbakan, Vekil, Hakim, Savcı, Öğretmen... seçilip, atanıp görev yapıyorsa, kimse eşitsizlikten bahsetmesin bana, komik olur.
Eğer ki ezilenden bahsedeceksek, Alevileri yıllarca siyasi güçler öteleyip dışladı. Farklı kimlikler oluşturmaya çalıştı kulaktan dolma saçmalıklara inandırdılar halkımızı. Araştıran okuyan bilen insanlar ise Alevilerin gerçek Türkler olduğunu biliyorlar. Gaçagac döneminde kimliklerini saklayarak bu topraklarda kalan Ermeniler Alevilerin kimliklerini kullanıp, lekeleyip onları kirletti. Bu ayrıntıyı iyice anlamak gerekmekteydi. Bu haksızlıklara uğramalarına rağmen ne devlete ne devletin organlarına karşı çıkmadılar, isyan etmediler. Huzurla bu topraklarda yaşadılar. Dahası savaşlarda en ön kulvarlarda bu devlet için can verdiler.
Sen devletimin kanunlarını hiçe sayarsan bende seni hiçe sayarım alınmaca yok.
Dış güçlerin kirli oyunlarına gelmeyin. Onlar her zaman böl, parçala, yönet taktiği yaptılar. Elbette ki bu hevesleri kursaklarında kalacak. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacak.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Dr.Derya AKDEMİR

 

Bu yazı 2367 defa okunmuştur.