Dr. Derya Akdemir

Dr. Derya Akdemir

drderyaakdemirr@gmail.com

Yeraskh, Türklere Karşı Kullanılacak İkinci Sinsi Plandır

12 Haziran 2023 - 16:47

Daha yazının ilk cümlelerinden itibaren sizden bu yazıyı oldukça büyük bir özenle okumanızı rica edeceğim...
Söylemekten usanmadığımız, milletimizi ve devletlerimizi korumak adına yaptığımız uyarıların dikkate alınacağını umuyor, kamuoyunda bu sorunun her zaman gerek siyasi, gerekse de toplumsal aktivitelerle diri tutulup Ermenilerin hukukî yollarla caydırılması gerektiğini düşünüyoruz.
Gerek Metsamor, gerekse de adından yeni yeni söz edilmeye başlanan Yeraskh sadece yaşadığımız bölge için değil, tüm insanlık ve evren için bir insanlık suçu ve devasa bir faciadır ki, tüm bunların karşısı da aklı selim insanlarca alınmak zorundadır.
Türkiye ve Azerbaycan'ı hedef göstermek adına yine sinsice bir plan uygulama peşinde düşman... Görünürde metalürji fabrikası kuruyorlar. Fabrika kurulacak ve bölgeyi ekolojik açıdan tarumar edecekler.
Bu fabrikanın kurulması demek bölgede barışın imkansız hale gelmesi ve kirli oyunlarla sürecin sürdürülmesidir.
Fabrika, kirli atıklarını Aras nehrine akıtacak. Yıllık üretim kapasitesi hemen hemen 180 bin ton olan bu tesisin arkasında duran 70 milyon dolarlık sermaye kimin olsa beğenirsiniz?!
CTB Steel Company....
Yani bir ABD sermayesi...
Yapılacak yer neresi peki?! Iğdır’ın bir adımlığında bulunan Arasdeğen köyü...
Şirketin ortakları kim: % 50'lik sermaye ile CS Global İnvestment(sahibi Bobby Singh Kang) ve diğer yarısı da Virtual Founding LTD adına kayıtlı. Sahibi de Grigor Ter Kazaryan. Eski Ermenistan Savunma Bakanı Vazgen Sarkisyan'ın bacanağı...
Metsamor ve Yeraskh'in beraber oluşturacağı ekolojik tehdidin yanında Çernobil resmen devede kulak misali kalacak.
Ermenistan zaten bize karşı düşman hırkasını yüzyıldır giymiş durumda. Giydiği ya da büyük güçlerin eliyle giymeye zorlandığı bu hırkanın üzerinden bir de ekolojik tehdit unsuru ile üzerimize geldiğini düşünün. Emaneten o topraklarda oturduklarının farkında olan Ermeniler, yol yakınken bu topraklara daha fazla zarar vererek ekolojik dengeyi altüst edip o topraklardan öyle çıkmak istiyorlar sanırım.
Karabağ'da işgal edilmiş topraklarda aynı şeyi yaşamadı mı Azerbaycan?
Okçu nehrine akıtılan zehirli atıkların devamı niteliğinde bugün Yeraskh'ta yapılmak istenen. O yüzden hem Azerbaycan’da hem de Türkiye'de vatansever insanlar dikkatli olmalı ve yeni bir faciaya imkan tanımamalıdır.
İmkan tanınırsa, o zaman o facianın boyutunu dahi tahmin edemezsiniz...

 

Bu yazı 845 defa okunmuştur.