Dr. Derya Akdemir

Dr. Derya Akdemir

drderyaakdemirr@gmail.com

Soykırım, Hocalı ve Iğdır’da!

26 Nisan 2021 - 12:43

Bugün ABD Başkanı Biden'ın yaptığı açıklama ve vermiş olduğu karar senatörlüğü zamanından bugüne ermeni lobisi desteğiyle bu siyasi merdivende tırmanışının en büyük kanıtıdır. Yönetime geldiği günden beri yaptığı Türk düşmanlığı verdiği reaksiyonlar ile belliydi. ABD ve ABD Başkanı bir soykırım tanımak istiyorsa kendi yaptıkları soykırımları gözden geçirsinler.
HDP  bugün gerçek niyetini yaptıkları açıklamalarla ortaya koymuş ABD yanında olup ,vatanı satmış bir partidir. ABD’nin terör örgütüne yaptığı yatırımın vefasını ödemişler.
Şimdi soruyorum HDP yani bu kravatlı terör örgütünün TBMM de ne işi var. Bu durumun sorumluları kimler...
Ben bir Türk vatandaşı olarak Ermenileri ve Suriyelileri istemiyorum bu topraklarda .Benim gibi düşünen milyonlarca insan olduğunu biliyorum.
Çocuklarımızın geleceğini çalıp haklarını gasp ediyorlar.
Türkiye'deki tüm Ermenilere ABD yolu gözükmüştür.
Dünyada bunca sorun varken kalkıp 100 sene kendilerine karşı herhangi bir soykırımın olup olmadığı bile belirsizliğe tabi, kendisine soykırım yapıldığı iddia edilen toplumun yaşadığı coğrafyada herkese karşı acımasızca soykırım yaptığı Ermenileri kendi çıkarlarına uygun bir şekilde sahiplenmek bir siyaset adamına yakışmayacak bir tutum ve davranıştır, bunun arkasında da bazı gerçeklerin ve gerekçelerin yattığını ispat etmeye dahi ihtiyaç yoktur. ABD Türkiye'nin bölgede oyunbozan hamleleri karşısında bunu yapmıştır ve bu zaten gergin olan iki ülke ilişkilerini kırılma noktasına getirmiştir. Siyaset adamının herşeyden önce her sözü iyice tarttıktan sonra sarf etmesi gerekirken, Biden'in bu denli ağır suçlamalar sarf etmesi Türk kamuoyundan önce Amerikan kamuoyuna hakarettir…
Tarih bilimcilerinin araştırması gereken bir durum. Eğer gerçekten de ortada bir soykırım olduğunu düşünüyorlarsa, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin defalarca dile getirdiği gibi çıkacaklar arşivleri açacaklar, Ermenilere bu konuda gerekeni yapmaları için talimat verecekler ve arşivlerdeki belgeler ışığında her şey gün yüzüne çıkacak. Ermenilere gerekli talimatı verecekler cümlesini niye kullandım diye soracak olanlara şunu demeliyim: Ermeni hep bunların maşası oldu! Ermeni bunların emirleri doğrultusunda hareket etti. Ermenilerin onların elinde Türkiye'ye, Türk'e karşı bir baskı aracı olduğunu hepimiz biliyoruz. Zaten Biden'in bu demeci de konuyu açıklığa kavuşturacak niteliktedir. Biden Anadolu'da ve Kafkaslar'da Ermenilerin yaptıklarını sanki, bilmiyor mu? Biliyor, ama işine gelmiyor. Bu süreçte bizlerin de aklıselim davranmamız çok önemli, soğukkanlı olmalı, içimizdeki hainlerin de rahatça gün yüzüne çıkmasına izin vermeliyiz. Karabağ Zaferi, Doğu Akdeniz'de ve Karadeniz'de devlet olarak hamlelerimizi görmezden gelemezler ve aslına bakılırsa öfkeli davranmalarının nedeni de bu. Davransın, öfkeyle kalkan zararla oturur.

 

Bu yazı 711 defa okunmuştur.